Jak wykręcić cokół żarówki

Zwykła wymiana spalonej żarówki może przekształcić się w poważny problem, jeśli lampa pęknie lub jest wyłączony, a cokół przy tym pozostanie w oprawce. Wykręcić cokół żarówki można na kilka sposobów, ale należy przy tym przestrzegać zasad bezpieczeństwa, aby nie dostać porażenie prądem.

Jak wykręcić cokół żarówki

Trzeba

  • – szczypce;
  • – nożyczki;
  • – maszynki do strzyżenia;
  • – w woreczku;
  • – rękawice.

Instrukcja

1
Przed rozpoczęciem prac należy wyłączyć prąd w mieszkaniu lub przynajmniej wyłączyć lampę. W tym przypadku należy być bardzo ostrożnym i stosować tylko narzędzia z drewnianymi lub plastikowymi uchwytami, ponieważ na oprawce mogła przetrwać faza, i przy uziemienie obudowy oprawy was porazi. Gołe przewody, jeśli są, należy sprawdzić wskaźnik.
2
Jeśli замкнувшая lampa nie wykręca się z gniazda (np. cokół пригорел do styków gniazda), rozbij szklaną kolbę. Dla bezpieczeństwa załóż ją w woreczku i młot – wszystkie kawałki znajdą się wewnątrz pakietu.
3
Spróbuj odkręcić cokół lampy za pomocą nożyczek. Przełóż końce nożyczek wewnątrz cokołu i zsuń z mocą, aby zaczepiły się o użebrowania. Przytrzymując je w tej pozycji i, przewijając w lewo, spróbuj wykręcić cokół.
4
Spróbuj podzielić uchwyt na części. Jeśli jest rozbieralny, wystarczy odkręcić górną część z niej już będzie bardzo wygodne odkręcić cokół lampy.
5
Weź szczypce i rękawiczki i przytrzymaj je przeszklony słupek, pochodzących z cokołu, wstępnie owinięte go szmatką. Delikatnie zacznij odkręcić lampę, ten słupek jest dość mocno powiązany z trzonkiem, najważniejsze – aby nie złamać jego.
6
Jeśli to możliwe, wyłączyć prąd w całym pomieszczeniu nie masz, spróbuj w inny sposób. Weź plastikową butelkę i odkręć korek, a następnie podgrzać krawędzi wlewu nad kuchenką lub nad zapalniczkę tak, aby stała się miękka (rękami dotykać nie warto, spróbuj określić na oko). Włóż wlewowy w cokół żarówki i odczekaj 10-15 sekund, aby tworzywo sztuczne ostygła. Następnie spokojnie wykręcić cokół.
7
Jeśli zdobyć cokół nie powiedzie się, spróbuj go złamać. Do tego uzbrojeni szczypce i надкусывая krawędzi, obróć je tak, aby nakręcić metal na gąbki narzędzia. Stopniowo, odrywając małe kawałki, można poluźnić.
Należy zwrócić uwagę
Nie należy przewinąć gniazda w obudowie lampy, należy przytrzymać go wolną ręką. W przeciwnym razie przewody скрутятся między sobą i mogą się skończyć.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.