Jak wymienić żarówkę na suficie

Żarówki, jak i większość urządzeń technicznych, mają zdolność do rozkładania (wypalać). W celu wymiany żarówki w różnych rodzajach lamp sufitowych należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, tak jak praca z prądem zawsze niesie potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia.

Jak wymienić żarówkę na suficie

Trzeba

  • Kontrolka tej samej formy, mocy, wielkości i wysokości cokołu, co i niesprawny. Krzesło lub taboret.

Instrukcja

1
Wymienić żarówkę na suficie wystarczy. Przede wszystkim należy wyłączyć dopływ prądu elektrycznego w lampę, w którym chcesz zmienić żarówkę. Aby to zrobić, użyj przełącznika lampy – można ustawić go w pozycji „wył”. W przeciwnym razie ryzykujesz być nieprzyjemne, a czasami tragiczne konsekwencje od otwartego prądu elektrycznego. Poza tym, wymiana starej żarówki na nową w trybie dostarczania prądu mogą prowadzić do uszkodzenia drugiego. Zazwyczaj awaria dzieje się z produktami бракованными.
2
Jeśli chcesz zmienić tylko że перегоревшую lampę, poczekaj, aż ostygnie, aby nie poparzyć rąk o rozpalonej szkło jej obudowy. Przygotuj nową żarówkę, która będzie zainstalowana w wolny filtra. Jeśli nie masz odpowiedniej pracy żarówki, weź перегоревшее produkt i udać się na zakupy w sklepie towarów przemysłowych – tam można łatwo kupić nowy produkt, biorąc pod uwagę odpowiednie parametry.
3
Stań na stołek, jedną ręką delikatnie wykręcić żarówkę w lewo nie naciskając na szklany korpus, drugą ręką delikatnie przytrzymując oprawkę żarówki od przesunięcia. Pozwala to zaoszczędzić okablowanie w jednym kawałku, a dłonie przed skaleczeniem odłamkami szkła. Jeśli kontrolka znajduje się w zamkniętym плафоне, należy najpierw zdjąć klosz.
4
Wkręcić roboczą żarówkę w oprawkę lampy w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara do oporu. Nie naciskać na szklane ciało obudowy, w przeciwnym razie może pękać. Jeśli produkt jest wadliwy, szklana obudowa jest uszkodzona nawet od lekkiego wysiłku.
5
Sprawdzić działanie nowej żarówki, włączając przepływ prądu elektrycznego. Aby to zrobić, przesuń położenie wyłącznika w stan „on”. Jeśli w pomieszczeniu jest nadal ciemno, to, najprawdopodobniej, kontrolka nie wystarczy вкручена lub uszkodzona.
Należy zwrócić uwagę
Należy pamiętać, że żarówki można zastąpić dowolnymi innymi lampami, na przykład, led lub галогеновыми. Najważniejsze jest, aby wymiary nowej żarówki i pobór prądu odpowiada danym technicznym oprawy.

Porada
Wybierając żarówki w sklepie, skontaktuj się ze sprzedającym, jakie urządzenia najwyższej jakości, a więc i trwałe. Zapytaj także, jakie dostawcy cieszą się popularnością wśród kupujących. W ten sposób można zaoszczędzić pieniądze i czas na wymianę lamp.

logo
Article Categories:
Remont mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *