Jak podłączyć żarówkę

Jeśli do prowadzenia bardzo skomplikowanych prac elektrycznych (na przykład połączenia электрощитка) podjęta korzystać z porad i usług mistrza elektryka, to coś trzeba nauczyć się robić na własną rękę. Na przykład, podłączyć żarówkę tam.

Jak podłączyć żarówkę

Trzeba

  • 1. Źródło energii elektrycznej
  • 2. Электропатрон
  • 3. Kontakt электровилка
  • 4. Odcinek kabla
  • 5. Taśma izolacyjna
  • 6. Nóż do wydobywania i usuwania izolacji żył
  • 7. Wkrętak w celu zamocowania żył w zaciskach

Instrukcja

1
Znajdź stacjonarny źródło energii elektrycznej, najbliżej miejsca, gdzie był potrzebny jest światło żarówki. Najlepiej, jeśli to będzie gniazdko, zwrotnym zamontowanym zgodnie z zasadami i nadaje się do eksploatacji. Podłączyć przenośne źródło światła do instalacji elektrycznej, już podłączony i zainstalowany, będzie niewykonalne, tym bardziej, jeśli okablowanie – ukryta.
2
Weź электропатрон, электровилку i odcinek kabla wystarczającej długości (najlepiej z zapasem, biorąc pod uwagę stratę po podłączeniu do niego wtyczki i gniazda). Schemat podłączenia żarówki będzie wyglądać tak: ona wkręca się w электропатрон, który jest podłączony do kabla, z jednej strony, z drugiej zaś do niego podłączona wtyczka pozwalająca podłączyć kontakt ze źródłem zasilania (za pomocą gniazdka elektrycznego).
3
Podłącz uchwyt do kabla, ostrzeliwując żyły przewodów wewnątrz niego i wyczyszczone ich do dobrego kontaktu. Odwiń filtra, przełóż końcówkę przewodu w otwór wejściowy i zabezpieczyć żyły za pomocą zacisków typu, który jest używany w uchwycie danej modyfikacji. Następnie podłącz wtyczkę раскрутив ją delikatnie po podłączeniu żyły kabla z drugiej strony do zacisków.
4
Nawiń taśmą izolacyjną jak można bardziej dokładnie te miejsca, gdzie żyły kabla pozostały otwarte lub gdzie okazała się uszkodzona jego izolacja. Od jakości izolacji zależy twoje bezpieczeństwo i sprawność w pracy urządzeń elektrycznych, dlatego zwróć w tym czasie jak najwięcej uwagi, nie wierząc, że to tylko „перестраховкой”. W momencie włączenia żarówki kabel na całej swojej rozciągłości musi być заизолирован najbardziej dokładny sposób.
5
Wkręcić teraz żarówkę w oprawkę, tak, aby była w nim wyraźnie ustalona. Wtyczkę samego połączyć z gniazdem – aby zapaliła się kontrolka, utworzony działka obwód elektryczny musi być zamknięty, czyli między wszystkimi jego komponentami musi być kontakt. Tak to jest, czy nie, będziesz natychmiast zobaczyć, jeśli, oczywiście, sama kontrolka jest sprawna.
Porada
Z „przenoszenia”, wytwarzanych w ten sposób, można zrobić całkiem pełne oprawa, wystarczy tylko zamocować kabel na ścianie lub suficie) za pomocą хомутков, a żarówki ukryć pod jakimś kloszem.

Pamiętaj, że nie wszystkie naboje przeznaczone na mocne żarówki – niektóre z nich mogą zacząć się topić, jeśli moc żarówki będzie, na przykład, 150 watów.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.