Jak podłączyć wentylator w łazience

Robiąc remont w mieszkaniu, należy zadbać o tworzeniu systemów wymuszonej wentylacji powietrza w toalecie. Aby to zrobić, wystarczy zainstalować i podłączyć wentylator wyciągowy. To pomoże uniknąć pojawienia się obcych zapachów z szybu wentylacyjnego i dużej wilgotności powietrza.

Jak podłączyć wentylator w łazience

Trzeba

  • – wentylator;
  • – przewody;
  • – narzędzia.

Instrukcja

1
Wybierz odpowiedni dla twojej toalety wentylator. Głównymi kryteriami są tu rozmiar i moc urządzenia. Dane o rozmiarach znajdują się na opakowaniu, a to o wydajności można znaleźć, patrząc na paszport produktu, w którym podano, ile metrów sześciennych powietrza na godzinę, może nadrobić zaległości wentylator. Na podstawie tej informacji, można łatwo wybrać pożądany model. Wszystkie inne aspekty, takie jak obecność boczki, wskaźnika lub timera wyjątkowo indywidualne.
2
Zacznij przygotowania do instalacji i podłączenia wentylatora na najwcześniejszych etapach naprawy w toalecie. Prace przygotowawcze związane przede wszystkim z podsumowaniem przewodu elektrycznego do miejsca instalacji, czyli do szybu wentylacyjnego. Tutaj wszystko zależy od wybranej przez ciebie modyfikacje.
3
Prosty wentylator wygodniejsze i najprościej podłączyć równolegle z lampą. Do tego weź kabel odpowiedniej długości i połączyć z przewodem, który zapewnia energią oprawa w toalecie, wcześniej wyłączając prąd. Należy stosować przewody z jednego materiału, a najlepiej jednego przekroju. Korzystaj z wkładkami zaciskami. Przy takim schemacie podłączenia, wentylator będzie działać, dopóki w łazience pali się światło.
4
Jeśli nie satysfakcjonuje cię taka opcja lub zakupiony wentylator z dodatkowymi funkcjami, запитайте go oddzielnie. Oblicz długość kabla od skrzynki przyłączeniowej do przełącznika (ustawia się w dogodnym dla ciebie miejscu) i od przełącznika do szybu wentylacyjnego, z niewielkim zapasem. Обесточьте pomieszczenie. Znajdź w rozdzielni zero i fazę. Запитайте przewód. Przeciągnij go do miejsca, gdzie będzie stał wyłącznik. Następny odcinek przesuń palcem od przełącznika do szybu wentylacyjnego.
5
Instalację i podłączenie wentylatora należy czyścić po zakończeniu prac wykończeniowych, wyłączając dopływ energii elektrycznej. Zdjąć z wentylatora kratkę ochronną. Przez specjalne otwory poprowadzić przewód. Umieść wentylator w otworze wentylacyjnym kopalni i zabezpieczyć go. Wybierz odpowiedni dla twoich warunków sposób mocowania. Dla pokryte kafelkami toalety doskonale nadaje uszczelniacz silikonowy. Do plastikowych paneli wentylator można przykręcić za pomocą śrub. Podłącz przewód do kontaktów wentylatora. Usuń nadmiar przewodu w kopalni. Włóż na miejsce kratkę ochronną.
Należy zwrócić uwagę
W wyremontowanej łazience podłączyć wentylator, można za pomocą kabla kanał, w który уберутся wszystkie przewody.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.