Jak podłączyć światło

Jeśli chcesz podłączyć wyłącznik lub wymienić stary przełącznik nowe, potrzebne są przynajmniej podstawową wiedzę z elektryki. Zgadzam się, nie chciałbym doświadczyć mocy prądu w sieci po nieudanych manipulacji z przewodami. Dlatego prace nad połączenia światła, a mianowicie, wyłączników światła, lepiej zaufać wykwalifikowanym elektrykiem. Ale jeśli jesteś pewien, że swojej wiedzy do podłączenia wyłącznika w zupełności wystarczy, można przystąpić do pracy sami.

Podłączając światło, należy przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa

Instrukcja

1
Oto, jak można łączyć wyłącznik z dwoma przyciskami: spójrz najpierw na schemat i zobaczysz skrzynkę bezpiecznikową. Patrząc na nią, znajdziesz osiem przewodów. Trzy z nich po prostu idą na wyłącznik, tyle samo – na lampę, a dwa pozostałe – zasilające. Następnie dokładnie określić przewody. Załatw mi tę dla tego sygnalizacyjną śrubokręta lub przynajmniej z uchwytem żarówki.
2
Teraz przewód, który idzie od lampy bezpośrednio na styki elektryczne amunicji, podłącz do tego samego obwodu przewodnikowi. Następnie podłącz przewód wyłącznika i fazowy eksplorator (znaleziony wcześniej za pomocą wskaźnika śrubokręta), po czym kilka przewodów idących od lampy (to przewody podłączone do styków elektrycznych amunicji), podłącz do przewodów od wyłącznika (pozostałych). Teraz powinno być jasne, w jaki sposób łączy się двухкнопочный włącznik światła.
3
A teraz będzie rozpisany plan połączenia jedną dotknij opcji wyłącznika światła. Także zajrzyj do skrzynki połączeniowej, aby zobaczyć sześć rany w niej przewodów. Dwa z nich idą na lampę, dwa – na одноклавишный wyłącznik i dwa zasilające.
4
Określ przewodu fazowego napięcia za pomocą wskaźnika śrubokręta. Dalej do przewodu oprawy, która jest podłączona do kontaktu elektrycznego gniazda, podłączyć zero eksplorator windows. Podłącz przewód fazowy do przewodu wyłącznika. Następnie połączyć ze sobą dwa kable co idą od urządzenia oświetlenia i są podłączone do centralnego kontaktu elektrycznego gniazda, a także do wyłącznika. W sprawie połączenia światła – to wszystko.
Porada
Oznaczeń. Aby bez problemu instalować wyłączniki, trzeba bezbłędnie odróżnić przewody, jeden od drugiego w zakresie oznakowania. Tym nie mniej, ubezpieczenie za pomocą wskaźnika śrubokręta też jest dopuszczalne. Czarny przewód mówi o tym, że on fazowy. To samo można odnieść do przewodu czerwonego koloru. Biały kolor przewodu oznacza, że masz przed oczami, jest zero lub przewód fazowy. Jeśli zainstalowałeś, że przewód fazowy, zaznacz go kiedyś, na przykład, навяжите na niego taśmę klejącą.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.