Jak podłączyć gniazdko do wyłącznika

Czasami trzeba pilnie ustanowić połączenia elektrycznego do wyłącznika. Sekwencja czynności proste, ale wymaga pewnej wiedzy.

gniazdo

Instrukcja

1
Od wyłącznika lub gniazda usunąć ochronną nakładkę, pozostawiając zapas przewodu 50-60 mm.
2
Następnie отвинчивают od płytki dystansowe śruby uchwytów, co było możliwe posuwać się naprzód wyłącznik z gniazda w pudełku. Po tym jak zrealizowany obrót, krzyżaki poruszają się w pudełku.
Śruby obracają się konsekwentnie, ale bez deformacji.
3
Jeśli wcześniejsze wyłączniki trzymali się tylko poprzez „poduszek”, leżących na ścianie, nowoczesne modele wyposażone są w metalowe płytki zabudowy z апертурами: w ścianie pachowym znajduje się приспосабливающаяся pudełko.
4
Przełączniki montowane w fazie podziału, a następnie, włożeniu w uchwyt mocowania. Pozwala to dzielić szybko system elektryczny w zwarciu i zapewniać wymianę lamp i amunicji.
5
Podczas instalowania wyłączników należy zwrócić uwagę na to włączanie oświetlenia odbywa się poprzez naciśnięcie górnej części kluczyka lub przycisku głównego.
6
Wyłączniki z jednej klawiatury ustalane tak, aby kontakty do połączenia przewodów były na dole.
7
Technologia zabudowy i podłączenia elektrycznego z wyłącznikiem odbywa się w następujący sposób: подрозетник mocuje się na ścianie. Gniazdka otwierają. Podstawa gniazda dokładają dwoma wkrętami do wyłącznika. Kabel przymocowane śrubami do gniazdka i kontaktu podstawy wyłącznika.
8
Inne operacje na kablowe wykonywane są tylko profesjonalnym elektrykiem.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.