Jak obliczyć obwód pokoju

Często u ludzi podczas prowadzenia jakichkolwiek prac remontowych występują pewne trudności w tym przypadku, jeśli chcesz, aby obliczyć obwód pokoju. Uwierz mi, aby to zrobić, nie trzeba mieć głęboką wiedzę w zakresie geometrii i algebry, wystarczy przypomnieć szkolny kurs matematyki.

Jak obliczyć obwód pokoju

Trzeba

  • – ruletka;
  • – ołówek i papier;
  • – wątek.

Instrukcja

1
Pamiętaj, że obwód to nic innego jak suma długości wszystkich stron jakiejś figury geometrycznej. I to jest wspaniałe, gdy ten pokój, w którym należy wykonać obliczenia , ma standardową formę, powiedzmy kwadratu lub prostokąta. W tym przypadku wystarczy przypomnieć programu szkolnego. Na przykład, jeśli pokój jest kwadratowy, to aby obliczyć jego obwód zmierzyć długość jednej strony, a otrzymany wynik pomnożyć przez cztery. Ostateczna liczba i będzie obszarem swojego pokoju.
2
Znajdź długości dwóch sąsiednich ścian i sumę tych liczb pomnożyć przez dwa, jeśli pokój jest prostokątny. W efekcie powstaje obwód tego pomieszczenia.
3
Zmierz wszystkie proste cięcia i суммируйте uzyskane wyniki, jeśli pokój ma jakąś inną dowolną formę, że dość często dziś spotykane.
4
Czasami zdarza się, że pokój ma kształt koła. Jeśli jesteś absolutnie pewien, że pomieszczenie jest okrągła, to zmierz jego średnicę, czyli odległość od jednego punktu do okręgu innego, przechodząc przez centrum. A następnie skorzystaj z formułą, w której obwód będzie to nic innego jak zewnętrzna obwodu, pomnożona przez stałą wartość 3,14.
5
Wszystkie powyższe sposoby są poprawne. Ale w czym problem – nie zawsze pomieszczenia spełniają wszystkie wymagania techniczne i standardy, a mianowicie zdarza się, że długość jednej ściany różni się od długości przeciwległej ściany. Dla takich przypadków w arsenale zupełnie prosty i skuteczny sposób obliczania obwodu pokoju.
6
Weź zwykłą wątek jak najdłużej, i poprowadzić ją na całej linii obwodowej. To miejsce, gdzie zaczyna się zamykać z rozpoczęciem odliczania, należy zauważyć. A następnie zmierz uzyskanych długości. Wynik tego pomiaru i obwodem pokoju.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *