Jak obliczyć kalkulację usług

Jeśli zdecydujesz się robić interesy, na przykład, otworzyć fryzjera lub salon komputerowy, należy sporządzić kalkulację usług. Prawidłowo sporządzona kalkulacja pomoże ci nie tylko ustawić odpowiednie ceny, ale i tak złożyć wszystkie dokumenty.

Jak obliczyć kalkulację usług

Trzeba

  • – ceny na materiały eksploatacyjne;
  • – suma opłat personelu.

Instrukcja

1
W pierwszej kolejności oblicz koszty materiałów. Jest to najbardziej oczywisty, ale w rzeczywistości nie jest to prosta artykuł wydatków. Zwróć uwagę nie tylko koszty bezpośrednie – farba do włosów (dla fryzjera), detergentów (dla usług bytowych), papier do drukowania (studio), benzyna (dla transportu), itp., ale i pośrednie, na przykład, wymienne filtry do maszyn myjących lub kaseta z tonerem do drukarki, naprawa i samochodu.
2
Jeśli kupiłeś sprzęt do pracy, np. komputery, drukarki, maszynki do strzyżenia, odkurzacze, samochód, to oblicz potrąceń amortyzacyjnych. Do tego około pomyśleć lub dowiedz się dokładnie (w rachunkowości wiedomosti) żywotność produktu i podzielić koszty na to czas, na który rodzaj się spełni. Można obliczyć amortyzację innych sposobów, w zależności od warunków pracy.
3
Oblicz całkowitą i dodatkowe wynagrodzenie, z uwzględnieniem składek, potrąceń i innych opłat, w tym składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.
4
Złożyć razem wszystkie otrzymane kwoty – wydatki na materiały amortyzujące odsetki, wynagrodzenia i składki na soc. ubezpieczenia – i weź od tej kwoty 20%. To będą twoje koszty rodzajowe.
5
Od tej samej kwoty oblicz 50% i weź pobraną kwotę za общехозяйственные koszty. Dowiedz się pełną koszt, składając wszystkie otrzymane kwoty.
6
Dodaj do kosztów jeszcze 50%, aby uzyskać planowane oszczędności. W ogóle trafiłeś do najlepszej cenie. Zwiększ ją o kolejne 50% i otrzymasz cenę detaliczną. Ponadto, nie zapomnij o VAT.
7
Należy pamiętać, że wszystkie wydatki zamierzony dla określonej liczby świadczonych usług, za pewien okres czasu. Aby uzyskać cenę na usługę, podane na raz, podzielić na łączną kwotę przewidywana liczba takich usług za okres rozliczeniowy czasu.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.