Jak naprawić żarówkę energooszczędną

Zalety energooszczędnych żarówek odnoszą je wysoki współczynnik sprawności, duży strumień świetlny (jest pięć razy wyższa, niż w przypadku żarówek) i długi okres eksploatacyjny. Niestety, i energooszczędne żarówki też wypalają, ale, w przeciwieństwie do żarówek, można je naprawiać.

Jak naprawić żarówkę energooszczędną

Trzeba

  • – lutownica;
  • – wkrętak;
  • – ptc;
  • – wiertarka z cienkim wiertłem;
  • – części zamienne.

Instrukcja

1
Отпаяйте wewnętrznym od kontaktowej zabaw, zalanego srebrnego. Następnie delikatnie śrubokrętem podważ krawędź cokołu i zwolnij go, a następnie drugi przewód wewnętrzny. Jak zwykle, znaleźć go łatwo: położony u wypukłe miejsca energooszczędnej lampy.
2
Oddziel szklane kolby z cokołu. Wewnątrz obudowy energooszczędnej lampy znajduje się okrągła płytka drukowana, na której montowany przetwornik wysokotonowy. Przy obciążeniu znamionowym częstotliwość przetwornicy waha się od 40 do 60 khz.
3
Omomierzem sprawdź integralność spirale, położonych wewnątrz kolby. Jeśli oporów nici żarnika mało, to mówi o tym, że spirala jest sprawna. I przeciwnie, jeśli rezystancja jest zbyt duża, to znaczy, że spirala jest spalona i wykorzystać tę szklaną kolbę już nie można.
4
Najbardziej wrażliwe elementy elektroniczne konwerter energooszczędnej żarówki – kondensatory. Tak, jeśli lampa nie włącza się, ale przy tym żarówka świeci się w okolicy elektrod – to znak, że uszkodzony kondensator. To znaczy, że ten element trzeba wymienić.
5
Bądź ostrożny: wewnątrz płytki drukowanej elektronicznego równowagi znajduje się termistor, który jest zainstalowany w zerwaniu nici żarowych. W trakcie pracy termistor nagrzewa się, a to znaczy, że nie można go ustawiać zbyt blisko innych радиодеталям.
6
Zrób w piwnicy energooszczędnej żarówki otwory powinny znajdować się w pobliżu miejsca mocowania rurki). Otwory te są potrzebne do odprowadzania ciepła z rury.
7
Zebrać w całość poszczególne elementy wyremontowanej energooszczędnej żarówki.
Należy zwrócić uwagę
Wewnątrz butli każdej świetlówki są rtęciowe pary. Dlatego w przypadku uszkodzenia żarówki należy natychmiast opuścić pomieszczenie, w którym produkowali naprawa energooszczędnej żarówki, na 15-20 minut i koniecznie przeprowadzić przymusowe wietrzenie pokoju.

Porada
Szklana kruche, więc należy być ostrożnym, deconstructing żarówki.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.