Jak wybrać kijki do łyżwiarstwa

Prążkowane ruch – sposób jazdy na nartach ruchami łyżwiarz. Oczywiście, sukces w tym sporcie zależy od długich i ciężkich treningów, przygotowania fizycznego i prawidłowo dobranej garderoby. Przy tym trzymać w sprzęt łyżwiarstwa określają komfort i szybkość jazdy.

Jak wybrać kijki do łyżwiarstwa

Instrukcja

1
Wybór kijków do łyżwiarstwa jest inny. Długość i stopień nasilenia zależy od wieku, wzrostu i sprawności fizycznej człowieka.
2
Aby obliczyć długość dla osoby dorosłej, odjąć od wzrostu 15-20 cm wynik i będzie optymalnej wysokości kijków. Tak, przy wzroście 180 cm ich rozmiar powinien wynosić 160-165 cm, Przy dużej sprawności fizycznej rąk długość można zwiększyć. Ale maksymalna wysokość kijków nie powinna przekraczać poziom płatka ucha, a minimalna – nie poniżej poziomu twojego ramienia.
3
Istnieje standardowy system obliczania długości kijków dla najmłodszych narciarzy. Na przykład, jeśli w trzy lata wzrost dziecka wynosi około 1 m, wysokość kijków do łyżwiarstwa musi być 80 cm przy wzroście 140 cm w wieku dziesięciu lat – 110 cm.
4
Przy wyborze kijków należy zwrócić uwagę na ich ciężar. Czym są lżejsze, tym wygodniej będzie się jeździć. Najlżejsze, ale i droższe kije, wykonane z włókien węglowych. Mniej kosztowne, ale także na tyle lekkie i sztywne, wykonane są z włókna szklanego. To oni stanowią idealny stosunek cena-jakość.
5
Sprawdź, jak ci wygodnie trzymać je w rękach, jak za pomocą kilku ruchów. Przy tym bardziej kierować się na swoje wewnętrzne odczucia i stopień komfortu, niż standardowe zalecenia.
6
Dziś na rynku istnieje wiele firm, zajmujących się produkcją sprzętu narciarskiego. Przed zakupem poczytaj w necie opinie o nich i o jakości produkowanych przez nich towarów. To pomoże ci wybrać najbardziej wysokiej jakości, wygodne i wytrzymałe kije łyżwiarstwa.
7
Najlepiej kupić kijki w sklepach sportowych, a nie w hipermarketach. W wyspecjalizowanych sklepach mniej prawdopodobne, aby kupić wadliwy towar, a sprzedawcy doradzą i pomogą w wyborze. Do tego na towar otrzyma gwarancję.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.