Jak wybrać nadmuchiwane łódki z PVC

Wraz z nadejściem ciepła, która towarzyszy zwolnieniem wodnego, miejsca od lodu, istotne staje się pytanie zakupu łodzi. Nadmuchiwane łodzie z polichlorku winylu są jednymi z najbardziej popularnych środków transportu dla myśliwych, rybaków lub po prostu turystów. Taką popularność, że zasługują ze względu na swoją dostępność: zapewniają komfort i są niedrogie.

Jak wybrać nadmuchiwane łódki z PVC

Trzeba

  • – instrukcja producenta do łodzi;
  • – konsultacja specjalisty sklepu;
  • – opinie i doswiadczenia innych kupujących.

Instrukcja

1
Kupując taką łódkę, wybierz, do jakich celów odbywa się zakup. Po tym, jak zdecydujesz się, do czego będzie używany ponton z PVC, wybrać model dla zakupu będzie łatwiejsze. Czy potrzebne będą dodatkowe udogodnienia dla długich połowów, dodatkowa ochrona dla możliwości łowić w zarośniętych gałęziami miejscach, ilość miejsc dla turystów w przypadku nabycia dla turystyki i rozrywka.
2
Także zdecydować, gdzie dokładnie, w jakich warunkach najczęściej będziesz korzystać z łodzią. Czy będzie to górska szybka rzeka, spokojne jezioro lub mały staw? Warunki użytkowania mają swoje wymagania dotyczące materiałów i dodatkowego wyposażenia małego statku.
3
Należy zwrócić uwagę na producenta łodzi z PVC. Zazwyczaj, krajowi producenci oferują towar wysokiej jakości za niższą cenę, niż firmy zagraniczne. Dlatego tu umieścimy Rosyjskie firmy na czarną listę niepraktyczne. Import jest droższe poprzez dopłaty za markę, markę. Wśród krajowych towarów można również odebrać cały niezbędny zestaw do wędkowania, wypoczynku, polowania. Im większy producent i więcej jego czas pracy na rynku sprzedaży, tym lepiej go towar. Dobrze sprawdzają się firmy w Sankt-Petersburgu. Jeśli zdecydujesz się na zakup nadmuchiwane łódki młody chińskiej firmy, to najlepiej kupować tylko sprawdzone modele.
4
Koniecznie zapytaj konsultanta, z tkaniny czyjąś produkcji wykonana jest łódź. Najlepsze właściwości posiadają tkaniny PVC wykonane dużymi wiodącymi firmami, na przykład, takie jak niemiecki koncern „Mehler texnologies” lub korei południowej LG Chem”. Dowiedz się, z jakiego rodzaju tkaniny wykonane łódź, jaka technologia zgrzewania szwów używany. Im więcej warstw polichlorku winylu stosowane, tym silniejsze łodzi, ale tym większa jest jej waga. Nowoczesne nadmuchiwane łodzie robią z семислойной tkaniny o gramaturze 0,85 do 1,3 kg/m?. Zatem, im więcej warstw i im gęstszy materiał, tym bardziej wytrzymałej i odpornej na ścieranie okaże się łódź. Szwy mogą być wykonywane klejenia na zakładkę lub za pomocą nakładek z zewnątrz lub od wewnątrz, w sposób wulkanizacji, ultradźwiękowy spawanie lub zwykłym klejeniem. Im droższe technologia szwów, bardziej zabezpieczyć konstrukcja.
5
W zależności od tego, do czego kupujesz łodzi, zależy wybór silnika. Im więcej wymagań (moc, разгоняемая prędkość), tym droższe silnik. Dlatego, wybierając się do łodzi do różnych celów, sprawdzić parametry silnika.
6
Należy pamiętać, że rozmiar nadmuchiwane łodzie również ma duże znaczenie. Wybierając łodzi, rób zniżkę na miejsce zajmowane wyposażeniem, silnikiem, a także szerokości ścian. Pozostała powierzchnia jest często wynosi półtora metra wolnego miejsca, co w zupełności wystarcza do komfortowego korzystania z łodzi przez jedną osobę. Jeśli chcesz łowić ryby w dwie osoby, to wybierz łodzi większej mapie. Im więcej łodzi, tym mniej jest ona stabilna. Dlatego wybierając łódkę do wędkowania, sprawdź, czy będzie można użyć jej do wędkowania, stojąc w pełnej wysokości.
7
Szczególną uwagę należy zwrócić sprawdzania płci nadmuchiwane łodzie. Podłogi (пайолы) wykonane są z morskiego (water resistant) ze sklejki, na krawędziach powinny być są pomalowane i wykonane z profilem aluminiowym, w celu zwiększenia sztywności i wytrzymałości konstrukcji. Jednoczęściowy stelaż jest korzystne. Wymaga bardziej wnikliwej uwagi i starannego działania. Ale do ramy podłogi, który ma rozkładaną konstrukcję, w przypadku zaklinowania trzeba użyć specjalnych narzędzi do rozwiązywania problemów, że w marszu warunkach nie zawsze dostępne.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.