Jak wybrać farbę akrylową

Farby akrylowe są to nowoczesne materiały, które są powszechnie stosowane do prac remontowo-budowlanych, dla sztuki i rzemiosła, do malowania na płótnie, w różnych technikach. Farby akrylowe łatwo разбавляются wodą do pożądanej konsystencji.

Jak wybrać farbę akrylową

Trzeba

  • Farby akrylowe do różnego rodzaju prac.

Instrukcja

1
Farby akrylowe do prac remontowo-budowlanych sprzedawane są w sklepach budowlanych.
Oblicz powierzchnię ścian, które chcesz pokryć farbą. Na puszkach z farbą należy uważnie przeczytać instrukcję obsługi, w niej określono zużycie farby na metr powierzchni. Farbę na ściany nakładać pędzlem lub wałkiem. Gdy farba jest świeża, to łatwo usunąć wodą. Po wysuszeniu farby jest usuwany specjalnymi rozpuszczalnikami.
Farbą akrylową pokrywają elewacje budynków. Jest odporny na działanie jasnego światła i chroni ściany przed deszczem i wiatrem.
2
Farby akrylowe do sztuki zdobniczej są sprzedawane w specjalnych sklepach dla twórczości lub w działach konkretnej tematyce.
Określ, dla jakiej powierzchni potrzebna jest farba.

Farby akrylowe produkowane są do malowania wyrobów ze słonego ciasta, tektury, tworzyw sztucznych, drewna. Farby można rozcieńczyć wodą, albo zagęścić specjalnym загустителем. Kolor powłoki po wyschnięciu staje się nieco ciemniejszy.

3
Farby akrylowe do malowania glinianych wyrobów i ceramiki przymocowują się bez pomieszczenia produktu w piecu. Wyroby można prać środkami do mycia naczyń i gąbką, bez шершавого warstwy.
Farby akrylowe do tkanin nadają się do malarstwo rzeczy, które będą się zacierać ręce.
Akrylowe farby do szkła nakłada się na odtłuszczoną szklaną powierzchnię, nie blakną na słońcu.
4
Farby akrylowe stosuje się w malarstwie i sprzedawane w sklepach artystycznych.
Rozcieńczyć obraz olejny farba akrylowa ma przewagę: jest ona bardziej wytrzymała i nie pęka. Podczas pracy w technice akwarelowe trzeba wziąć pod uwagę, że farby akrylowe nie zamienia się w послойном nakładaniu.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli nie znoszę zapachu farby, to użyj farby akrylowe w swojej twórczości. Są bezzapachowe i nie zawierają rozpuszczalników.

Porada
Farby dobrze mieszają się ze sobą, co daje możliwość tworzenia różnych odcieni. Farby akrylowe szybko schną i zachowują jasność koloru.

logo
Article Categories:
Rysunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *