Jak mieszać fioletową farbę

Jeśli w procesie kreatywności potrzebny fioletowy kolor, ale pod ręką jest tylko farby bazowe, można go uzyskać poprzez mieszanie. Przy tym ważne jest, aby wziąć pod uwagę skład chemiczny materiału źródłowego i jego nasycenie.

Jak mieszać fioletową farbę

Trzeba

  • – paleta lub pojemnik do mieszania;
  • – farby (czerwona, niebieska, czarna, biała);
  • – pędzle;
  • – woda.

Instrukcja

1
Fioletowy kolor uzyskuje się przez mieszanie koloru czerwonego i niebieskiego, aby utworzyć ciemnego odcienia można dodać czarny. Ponieważ farby są różne, to fakt nakłada pewien znak na proces ich łączenia. Najłatwiej uzyskać kolor fioletowy z akwareli i гуаши.
2
Jeśli wybrana akwarela, przed rozpoczęciem pracy zanurzyć pędzel w pojemniku z wodą i rozpuścić czerwoną farbę, weź wymagana ilość. Wyciśnij skład na paletę, umyć włosy, nie naciska ich, dial niebieski kolor. Delikatnie zacznij mieszać z czerwonym do pożądanego odcienia. Farba wyschnie na powietrzu, więc jeśli nie do końca wykorzystali kolor na palecie i stwardniały, to po prostu rozpuścić je przy pomocy wody. Nie warto aby uzyskać odcienie fioletu korzystać z biało – przy nakładaniu na kartce papieru stworzy wrażenie krycia, несвойственного dla obrazów namalowanych przez akwarela.
3
Po wyschnięciu gwasz staje się nieco jaśniejszy, i to właściwość należy wziąć pod uwagę przy doborze koloru. Można ją wymieszać na płaskiej palecie lub w osobnym słoiczku. Do tego weź pędzel i wpisz wymaganą liczbę czerwonej farby, umieść go w izolowanym środowisku. Po tym umyć pędzel – powinna być wilgotna, nadmiar wody należy usunąć. Zanurzyć ją w niebieski kolor, i wyciśnij skład obok na czerwono, przeznaczonym do mieszania, zacznij łączyć. Zrobić ton lekki i delikatny pomoże dodanie bieli, aby uzyskać ciemniejszy odcień, użyj czarny.
4
Działaj ostrożnie: łącz farby stopniowo, osiągając planowanego zwiększenia nasycenia. W zasadzie uzyskać kolor fioletowy można i na samym płótnie w procesie rysowania, jednak takie eksperymenty wymagają precyzji, która jest gromadzenie w trakcie praktyki.
logo
Article Categories:
Rysunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *