Jak narysować myśliwego

Ci, którzy pasjonują się polowaniem, wiedzą, jak trudno jest zablokować nadszedł moment, kiedy kaczka startuje z krzaków lub w oddali pojawia się zając. Znaleźć czas aparat jest praktycznie niemożliwe, tak i myśli nie o tym. Ale zablokować ważny moment można za pomocą płótna i pędzla; narysować myśliwego, dziczyzna, psa może nawet artysta nieprofesjonalny.

Jak narysować myśliwego

Trzeba

  • – papier;
  • – ołówek;
  • – gumka;
  • – pędzle;
  • – farby;
  • – zdjęcia lub rysunki przedstawiające ludzi, broni, zwierząt, krajobrazu.

Instrukcja

1
Przygotuj materiały do rysowania, weź kartkę papieru, pędzle, farby. Ponadto, trzeba cienki ołówek i gumka do kasowania niepotrzebnych linii. Jeśli masz możliwość, korzystaj z gotowych zdjęcia lub rysunki, a przy tym można brać elementów z różnych zdjęć – z jednej przerysować człowieka, z drugiej – strzelba, z trzeciej – krajobraz itp.
2
Zaplanuj utwór swojego dzieła. Aby przekazać dynamizm i азартность polowania, spróbuj przedstawić myśliwego, прицеливающегося w взлетающую ptaka lub uciekającego zwierzęcia. Można również podkreślić sukces przeprowadzonej polowania, w tym celu narysuj leżącą tuszy zwierzęcia i stojącego obok myśliwego. Często towarzysz myśliwego jest pies, to również może stać się częścią utworu.
3
Na kartce papieru ołówkiem набросайте przybliżoną kompozycję obrazu, im więcej podasz szczegółów, tym łatwiej będzie następnie pokolorować rysunek. Компонуйте różne elementy zgodne z właściwościami percepcji wzrokowej, trzeba, aby oko widza w pierwszej kolejności zatrzymał się właśnie na myśliwym.
4
Nie zapomnij o prawach perspektywy w tworzeniu krajobrazu – tło dla obrazu polowania. Powinien uzupełniać i оттенять głównych bohaterów obrazu. W tym samym czasie, nie zapomnij o wiarygodności, na przykład polowanie na bekasy lepiej zobrazować w pobliżu bagno, a na zające poluje najczęściej późną jesienią lub zimą, więc krajobraz lato będzie bez znaczenia.
5
Aby sprawnie narysować człowieka i zwierząt w ruchu, zacznij od rysunku szkieletu (tu trzeba trochę wiedzy z anatomii). Następnie przesuń główne linie, oznaczający sylwetka, прорисуйте części. Bardzo ważne jest, aby zachować proporcje podczas rysowania ludzi i zwierząt, to właśnie odpowiednie proporcje dodadzą obrazu, realizm i wartość artystyczną.
6
Podczas renderowania technicznych elementów, na przykład, broni lub sprzętu, koniecznie skonsultuj się ze zdjęciami i szczegółowymi opisami w literaturze, jeśli istnieje możliwość – rysowanie z natury. Broń dla ludzi, którzy rozumieją sens w polowaniu, ma duże znaczenie, dlatego błędy w obrazie raz wydadzą swoją nieświadomość.
logo
Kategoria:
Rysunek

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.