Jak narysować rysunek na odzieży

Malowane ubrania – sposób nawet najbardziej nudny przedmiot garderoby przekształcić w ekskluzywną i wspaniała rzecz. Najczęściej obraz nakłada się na t-shirty, ale można przekształcić i inne przedmioty: spódnice, bluzy, torby, szaliki, a nawet buty z tkaniny. Do malowania można stosować farby akrylowe do tkanin – są wygodne, łatwo dostępne i nie wymagają wyjątkowych talentów artystycznych.

Jak narysować rysunek na odzieży

Trzeba

  • – ubrania w jasnym kolorze,
  • – farby akrylowe do tkanin,
  • – obwód dla tkaniny,
  • – paleta,
  • – sztywne pędzle w różnych rozmiarach,
  • – arkusz papieru,
  • – nożyczki,
  • – miękki ołówek,
  • – karton lub inny materiał, który można podłożyć pod malowaną tkaniny,
  • – żelazko.

Instrukcja

1
Dobrze wyprać i отгладьте ubrania, które będą zdobić. Dla wygody lepiej zamocować kołki na zwartej powierzchni, której nie boję się pobrudzić. Koszulkę można naciągnąć na pole, aby wygładzić powierzchnię tkaniny i chronić tylną stronę od plam. Jeśli rysunek nie jest zbyt duży, wygładzić i przymocować podkładki pomogą пяльцы.
2
Wybierz obraz i przygotować szablon. Do tego kontury wymyślonego przez ciebie rysunku trzeba przenieść na kartkę papieru. Obraz w internecie, wystarczy tylko wydrukować.
3
Jeśli tkanina jest cienka, po prostu umieścić szablon pod nią i zakreśl kontury ołówkiem. Jeśli grubość tkaniny nie pozwala zobaczyć szablon na wylot, można wyciąć wzór na ścieżce. Otrzymany szablon stosować na tkaniny z góry, w razie potrzeby zamocować kołki i zarys ołówkiem.
4
Narysuj rysunek układu do tkanin (on nakłada się bezpośrednio z tubki, nie wymaga rozcieńczania). To nie pozwoli farbie rozprzestrzenił się poza granice obrazu. Daj konturu do wyschnięcia.
5
Zacznij ostrożnie nakładać farby na materiał, starając się nie wychodzić poza obrys. Farbę można kupić prosto z puszki, a jeśli chcesz, aby wymieszać kilka tonów, użyj palety lub małe jasne pojemności. Zamiast szczotki można używać szpatułki, smużenie lub inny wygodny przedmiot. Farby akrylowe nie zaleca się rozcieńczać wodą, do tego lepiej nabywać specjalnymi rozpuszczalnikami. ale często konsystencja farb nie wymaga rozcieńczania.
6
Unieruchomić obraz. Aby zamontować obraz na ubrania, trzeba poczekać, aż farba wyschnie, a potem pary tkanina z jednej gorącym żelazkiem przez 3-5 minut. Temperatura musi być zgodne z typem tkaniny ubrań. Jeśli tkanina syntetyczna, najlepiej pary z przedniej strony, ochrona rysunek kartką papieru lub cienkiej bawełnianej szmatki.
Należy zwrócić uwagę
Farbę z tkaniny można zmyć, zanim ona uschnie, ale nie po. To samo odnosi się i do pędzli, więc nie zapomnij, aby je umyć natychmiast po użyciu.

Porada
Do malowania tkanin można użyć farby do batik, анилиновые i inne barwniki, a także specjalne markery do tkanin.

logo
Article Categories:
Rysunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *