Jak narysować papugi falistej

Aby narysować falistej i papuga, należy znać cechy budowy szkieletu ptaka i wziąć pod uwagę właściwości upierzenia, charakterystyczne dla tego gatunku, podczas kolorowania.

Jak narysować papugi falistej

Instrukcja

1
Zacznij rysunek falistej i papuga z карандашного skalnego. Najpierw narysuj dwa owale, które po staną się głową ptaka i całej reszty. Należy pamiętać, że duży owal powinien przekraczać mały trzy razy. Jeśli twój budgie wyciągnął szyję, narysuj elementy pomocnicze w pewnej odległości od siebie.
2
Połącz owale płynnymi liniami. Od strony pleców cecha powinna być wklęsłe, a z przodu obwód musi zaznaczyć mały wole ptaki. W odróżnieniu od wielu innych gatunków papug, na przykład, ara, u papużek falistych szyja nie jest wyrażona jasno.
3
Psychicznie podzielić głowę ptaki poziomą. Na przecięciu tej linii z przednią częścią owalu narysuj mały dziób. U papużek falistych dolna jego część jest ukryta pod zamiejscowe, więc można ją malować. Nad dziobem udawaj восковицу – to niewielkie zgrubienie, pozbawiona piór. Na nim narysuj małe nozdrza. Na jednej linii z dziobem miej oko. Jeśli twój budgie na zmartwionego, udawaj potargane перышки w przedniej części głowy i na czole.
4
Narysuj łapki ptaki, w tym celu zaznacz środek dużego owalu. Należy pamiętać, że u papug cztery palce, dwa z nich skierowane są do przodu, inne spojrzenie wstecz. Na wyciągnięcie narysuj pazury. Ponieważ faliste попугайчики posiadają miękkie puszyste zamiejscowe, część łapki, pokryty piór, często nie jest widoczny.
5
Wskaż dwa najbardziej długie pióra ogona, inne krótsze tworzą wachlarz w распущенном stanie.
6
Narysuj skrzydła papuga. Маховые pióra udawaj wystarczająco szerokie, dochodzą mniej więcej do połowy ogona. W środkowej części skrzydeł narysuj cienkie paski.
7
Pomalować rysunek. Ponieważ kolorystyka papużek falistych jest bardzo zróżnicowana, można użyć niebieskie, żółte lub zielone odcienie. Należy zwrócić uwagę na fakt, że u osobników płci żeńskiej восковица zawsze jasny lub jasno-brązowa, a u samców jest w kolorze jasny niebieski kolor. Ponadto, aby podświetlić na niebiesko kilka перышек, znajdujących się pod okiem. I nie zapomnij o marmurkowy kolor piór pleców i tylnej części szyi.
logo
Kategoria:
Rysunek

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.