Jak narysować gil

W rysunku gil ważne jest, aby odzwierciedlić cechy charakterystyczne koloru upierzenia i budowy ciała tej zimowej ptaki. W przeciwieństwie do wróbli, które są w sumie podobne, снегири zbierane łapki i wciągają szyję.

Jak narysować gil

Instrukcja

1
Zacznij rysunek gil z obrazu na arkuszu papieru elementów pomocniczych. Cienkimi liniami podajcie koło. To będzie tułów ptaka. Podziel go na pół pionową linią.
2
Przesuń palcem linię przez środek koła, która tworzy z pionowymi kąt około 40 stopni. Ta linia zada kierunek głowy i ogona ptaka.
3
Narysuj małe półkole, to będzie głowa gil. Jego centrum musi znajdować się w punkcie przecięcia okręgu i nachylenia. Gil nie wyciąga szyję, w przeciwieństwie do innych ptaków, ponieważ stara się utrzymać ciepło.
4
Przesuń linie odpowiadające kierunku tylne piór, pochodzą one od dolnej części okręgu i mieszczą się w pomocniczej pochyłym terenie. Długość tych piór jest w przybliżeniu równa średnicy dużego koła.
5
Przejdź do маховые pióra skrzydeł, nie są one bardzo długie, sięgają mniej więcej do połowy ogona.
6
Narysuj łapki ptaki. Zazwyczaj są one całkowicie ukryte w upierzeniu dolnej części tułowia gil. W miejscu przecięcia okręgu i pomocniczej linii pionowej narysuj małe palce i pazury.
7
Przystąpić do malowania. Zmiękczyć kontury ptaków, szczególnie w miejscu połączenia głowy i tułowia. Zaznacz czarną czapkę na głowę, narysuj okrągłe oko na jej granicy. Udawaj dziób gil, jego dolna część cięższych górnej.
8
Usuń linie pomocnicze gumką.
9
Przystąpić do koloryzacji. Użyj czarny kolor zaznaczenia маховых i tylne piór, czubka gil i jego dzioba. Kilka krótkich piór w środkowej części skrzydeł, aby podświetlić na biało.
10
Pomalować na szaro oparcie ptaki, a białe pióra w dolnej części brzucha. Piersi, szyję i policzki zaznacz na czerwono. Należy pamiętać, że kobiety te obszary są pomalowane na szaro-brunatny kolor. Zrób łapki ptaki ciemno-szarym.
logo
Kategoria:
Rysunek

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.