Jak malować akrylem

Farby akrylowe zdecydowanie zajmuje wiodące miejsce wśród środków artystycznych stosowanych w рукоделии i rzemiośle, sztuce, dzięki swojej jasności, odporności na wodę, szybko wysychają i łatwość nakładania. Akrylami można malować nie tylko na papierze, ale także na tkanki, na drzewie, na plastiku, na szkle, na ceramice, i na wielu innych powierzchniach. To sprawia, że akryl uniwersalny artystycznym materiałem, i wkrótce upewnij się, że kierujący z tym materiałem bardzo łatwo.

Jak malować akrylem

Instrukcja

1
Kupując akryl, dopilnuj, aby wszystkie kolory należały do jednego producenta – to ułatwi mieszanie farb podczas malowania. W przeciwieństwie do гуаши, akryl nie brudzi w postaci suchej i nie pęka i nie wymaga wody do rozcieńczenia. Zamiast wody najlepiej stosować specjalny rozcieńczalnik akrylowy.
2
Nie należy używać szczotki z włosia, nadaje się do farb olejnych – kup wysokiej jakości syntetyczne szczotki o różnej średnicy i przekroju. Przy tym nie należy zapominać należy wypłukać w wodzie pędzla zaraz po tym, jak żądaną pociągnięcia będą wykonane – akryl schnie bardzo szybko, i gdy farba wyschnie na pędzle, starczyło jej już nie uda.
3
W zależności od tego, co dokładnie masz zamiar malować, kupuj w sklepie artystycznym odpowiednie farby do malowania ceramiki, drewna, szkła lub do zwykłego malowania po грунтованному płótnie lub papierze.
4
Akrylowe farby doskonale nadają się do malowania na tkaninie. W związku z tym są one podzielone na proste akrylowe do tkanin i farb do batik – nadają się do lżejszych i powietrznych tkanek (jedwabiu lub szyfonu), i mają płynnej struktury.
5
Jeśli masz zamiar malować koszulę lub t-shirt – kupuj zwykłe farby akrylowe do malowania tkanin. Są one na tyle gęste, dobrze trzymają się na tkanki i są odporne na działanie światła i wody.
6
Nakładając farbę, rób lekkie i cienkie rozmazy, zadając je w krótkich odstępach czasu na siebie, aby warstwy farby zdążyły wyschnąć. To skonsolidować rysunek lepiej, niż gdyby pokryta grubą warstwą farby.
7
Jeśli zdecydujesz się malować t-shirt – konieczna koszulka w jednolitym kolorze, najlepiej z naturalnych tkanin, a także szkic przyszłego obrazu i farby odpowiednich kolorów.
8
Można również użyć akrylowe kontury, które są sprzedawane w tubkach i utrwalają krawędzi farby, a także służą estetycznych ozdobą i uzupełnieniem obrazu.
9
Narysuj w przestronnym pomieszczeniu z możliwością wietrzenia. Przeciągnij t-shirt na ramie, włożonej do środka i застелите ramę od wewnątrz papierem lub szmatką, aby farba nie dostała się na drugą stronę koszulki.
10
Rysować można zarówno pędzlem, jak i z użyciem szablonu i natrysku farb akrylowych. W tym ostatnim przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na ochronę dróg oddechowych.
11
Jeśli malujesz pędzlem, aby rozpocząć zaplanujcie na tkanki kontury rysunku ołówkiem, przedstawiony na szkicu. Następnie zacznij śledzić ich akrylowymi konturami i wypełnić każdy element rysunku odpowiednim kolorem.
12
Детализируйте rysunek, modyfikować go, a kiedy skończysz – zostaw na kilka godzin подсушиться. Gdy rysunek wyschnie, прогладьте go gorącym żelazkiem przez kilka warstw papieru.
logo
Article Categories:
Rysunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *