Jak malować piasek

Kolorowy piasek jest zwykłe ziarna piasku, poddanych obróbce barwnikiem. Jest on używany w tworzeniu obrazów, dekoracji różnych powierzchni lub po prostu do napełniania przezroczystych pojemników. Prace wykonane z kolorowego piasku, pomogą nadać wnętrzu jasność i oryginalność.

Jak malować piasek

Trzeba

  • – piasek jasny kolor;
  • – słoiki;
  • – woda;
  • – barwnika spożywczego;
  • – ocet;
  • – ceraty lub papier.

Instrukcja

1
Do malowania należy użyć jasny piasek, tak jak tylko on poddawany działaniu barwnika i okazuje się pełnym jasnym kolorze.
2
Wypłukać piasek. Wpisz żądaną ilość w głębokiej miski lub wiadra, zalać od góry wodą i dokładnie wymieszać ręką lub łyżką. Po tym jak piasek opadnie, wylać brudną wodę. Tę procedurę należy powtórzyć kilka razy, aż woda będzie prawie прозрачнjq.
3
Sift go. Aby to zrobić, użyj sito o oczkach od 1 do 1,5 mm. pozwoli oddzielić się od drobnego jasnego piasku duże, ciemne ziarna piasku, które nie są podatne na przebarwienia. Pozostały ciemny piasek nie należy wyrzucać. Może on też się przyda. Na przykład, aby wykonać szorstkiej faktury przy tworzeniu obrazów lub dekoracji przedmiotów.
4
Dokładnie osusz drobny piasek. Najłatwiej to zrobić, umieścić go cienką warstwą na ceratą lub arkusze papieru. Po tym jak piasek będzie zupełnie suche, przystąpić do jego malowania.
5
Wlać niewielką puszkę wrzątkiem tak, aby zajmował tylko połowę pojemności, dodaj do niego kilka kropli octu i wsypać barwnik. Wszystko wymieszać i powoli dodawać roztwór piasek, delikatnie mieszając go. Sprowadź nam, aż w banku nie będzie wody.
6
Jeszcze raz dobrze wymieszać piasek i umieścić go cienką warstwą na papierze do wyschnięcia. Aby szybciej wysechł, należy go okresowo mieszać. Średnio będzie wyschnięcia około doby.
7
Jasność i nasycenie koloru piasku w koloryzacji zależy od ilości farby. Na przykład, jeśli chcesz uzyskać niebieski kolor, dodać 2 saszetki z niebieskiej farby. Jeśli potrzebujesz delikatny, niebieski odcień, wystarczy 0,5 pakietu.
8
Przechowywać kolorowy piasek w czystych słoikach lub w pakietach z zapięciem, wykonane na zasadzie pioruna (Ziplock-pakiety). I umieścić go w ciemne miejsce.
Porada
Nie aplikować raz dużą ilość piasku. Kolor może być nierówna.

logo
Article Categories:
Rysunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *