Jak wybierać tkaniny na garnitur

Garnitur — to, jak zwykle, odzież robocza, i od tego, z jakiej tkaniny jest szyte, zależy komfort i wygodę przez cały dzień pracy. Dlatego wybór tkaniny na garnitur należy szczególnie uważnie, biorąc pod uwagę nie tylko skład, ale i cechy skarpetki przyszłości kombinezonu.

Jak wybierać tkaniny na garnitur

Instrukcja

1
Określ, gdzie masz zamiar nosić garnitur. Jeśli będziesz dostać się do niego do domu w transporcie publicznym, podkładki lepiej wybrać bardziej gęstą, ветронепроницаемую, odporną na zabrudzenia i niepogodę. Do podróży samochodem i odpowiedzialnych działań można zdecydować się na bardziej delikatny i kosztowna opcja.
2
Należy zwrócić uwagę na skład tkaniny do garnituru. Oczywiście, najlepiej jest zdecydować się na naturalną wełnę, ona „oddycha” i przy tym dobrze utrzymuje ciepło. Należy pamiętać, że niektóre rodzaje tkanin wełnianych bardzo gniotą się i nie można ich często prasować. Odzież z materiałów syntetycznych wygląda efektownie, ale latem będzie w nim gorąco, a zimą zimno. Idealne do codziennego noszenia; 55% wełna, 45% syntetycznych dodatków.
3
Aby ustalić, czy mocno się gniecie tkaniny, po wybraniu w sklepie bardzo сомните jej ręką. Zobacz, wygładzone, czy fałdy i jak szybko. Jeśli fałdy dobrze widoczne przez chwilę, nie bierz tego materiału, przy noszeniu to będzie wyglądać niechlujny. Najlepiej, jeśli w skład tkaniny będzie wchodzić lycra, to uwolni cię od konieczności codziennego prasowania.
4
Spróbuj przesuwać udziałowe nici tkaniny. Jeśli między nimi od razu pojawił się prześwit, materiał ten nie jest zbyt wysokiej jakości, a przy napięciu około szwów tkaniny, najprawdopodobniej, „расползется”, a spodnie na kolanach szybko wyciągnąć. Tkanina na kolanach i łokciach nie вытягивалась i szybko восстанавливала kształt, kupuj tkaniny z elastanem lub lycrą.
5
Dobieramy kolor tkaniny w zależności od kształtu i budowy. Dla wysokich mężczyzn i kobiet wybrać ворсистую tkaniny w kratę, przy potrzebującego lepiej pasuje garnitur z gładkiej materii w wąski pasek. Przy wyborze kolorów należy pamiętać opinia kogoś, kto ma zamiar uszyć garnitur, nie wszyscy mężczyźni będą potulnie nosić garnitur w kratę lub paski.
6
Podszewka garnituru wybrać вискозную lub ацетатно-вискозную tkanina, jest higroskopijny i nadaje się nawet do letniej odzieży. Włókna octanowe trochę gorzej, należy pamiętać, że na nim mogą pozostać plamy od potu. Jeśli planujesz szyć демисезонный strój, wybrać niedrogą okładzin z poliestru, jest bardzo trwały, choć nie jest higroskopijny.
logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.