Jak używać telefonu jako modemu

Większość telefonów komórkowych może być podłączone do internetu przez serwer operatora sieci komórkowej. Czasami można wykorzystać te urządzenia do łączenia się z siecią za pomocą komputerów stacjonarnych i laptopów. Do tego wcale nie trzeba mieć do dyspozycji kable USB.

Jak używać telefonu jako modemu

Trzeba

  • – Adapter BlueTooth;
  • – PC Suite.

Instrukcja

1
Jeśli chcesz używać telefonu jako modemu, należy zakupić adapter BlueTooth do komputera. Niektóre laptopy mają wbudowane adaptery. W takim przypadku w ogóle nie wymaga dodatkowego sprzętu. Zaznacz program, który pozwala na synchronizację telefonu z laptopem.
2
Użyj narzędzia przeznaczone do pracy z telefonem odpowiedniej marki. Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego firm Nokia, Samsung czy Sony Ericsson, to zainstaluj program PC Suite odpowiedniej firmy.
3
Podłącz adapter BlueTooth do portu USB i zainstalować odpowiednie sterowniki. Jest to konieczne dla zapewnienia prawidłowego działania urządzenia komunikacji bezprzewodowej. Skonfiguruj dostęp do internetu w telefonie komórkowym. Upewnij się, że korzystasz z GPRS lub 3G.
4
Aktywuj pracę BlueTooth-adapter do telefonu komórkowego. Uruchom program PC Suite i kliknij przycisk „Szukaj”. Po określeniu telefonu komórkowego, naciśnij przycisk „Połączenie z telefonem”. Zaczekaj, aż ustawienia komunikacji z urządzeniem.
5
Otwórz menu „Połączenie z internetem” i ustawić tryb pracy urządzenia mobilnego. Wprowadź te ustawienia, które są zalecane przez dostawcę usług internetowych, aby uzyskać dostęp do sieci.
6
Po zakończeniu ustawień, kliknij przycisk „Zastosuj”, aby powrócić do głównego menu. Teraz kliknij przycisk „Połącz” w menu „Internet”. Poczekaj, aż zakończy się instalacja komunikacji z serwerem. Otwórz przeglądarkę internetową i sprawdź aktywność połączenia z internetem. Pamiętaj o tym, że prędkość dostępu przez kanał GPRS jest wystarczająco niska. Użyj dodatkowe programy, które pozwalają zaoszczędzić ruch i przyspieszyć proces pobierania stron www.
logo
Article Categories:
Telefony komórkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *