Jak sprawdzić, czy telefon posiada certyfikat

Przy zakupie bardzo ważne jest, aby sprawdzić zgodność z telefonu komórkowego z zainstalowaną w danym kraju norm. Każda certyfikowana mobilne urządzenie ma specjalne naklejki serwisowe, odróżniających go od podróbki.

Jak sprawdzić, czy telefon posiada certyfikat

Trzeba

  • Dostęp do internetu.

Instrukcja

1
Wyjmij baterię z urządzenia i sprawdź, czy naklejek z logo CCC i Rostest. Również przy zakupie obowiązkowo pytaj u sprzedawcy licencję na sprzedaż mobilnych urządzeń tego producenta. Jeśli odmówi ci dać go z jakiegokolwiek powodu, nie kupuj telefon w tym sklepie.
2
Nie mniej ważne jest, aby sprawdzać zgodność IMEI-kodu, прописанного w systemie telefonu, kartę gwarancyjną i serwisowym naklejce, znajdującej się na opakowaniu.
3
Wciśnij w trybie gotowości urządzenia kombinację znaków *#06# i dokładnie zapoznaj się z wyświetlonym identyfikatorem. Sprawdź zgodność znanego na naklejce pod baterią wartości, jeśli taki jest przewidziany w tym modelu. Otwórz kartę gwarancyjną, gdzie zwykle klejone małe prostokątne naklejki z IMEI urządzeń mobilnych, i sprawdź, czy pasują do siebie. Taka sama naklejka jest przyklejona na karcie gwarancyjnej.
4
Jeśli już kupiłeś telefon, sprawdź jego IMEI-numer za pomocą specjalnych usług online dostępnych w internecie, np. http://www.numberingplans.com/ (rejestracja nie jest wymagana).
5
Przejdź w lewej części strony do sekcji menu Number analysis tools, w liście narzędzi wybierz Analysis of IMEI numbers. Wpisz w pojawiające się na ekranie postaci identyfikatora telefonu komórkowego. Należy pamiętać, że należy to zrobić zgodnie z poniższym schematem.
6
Sprawdź, czy podany identyfikator jest poprawny, a następnie kliknij na przycisk Analyse lub naciśnij klawisz Enter, będąc na stronie z прописанным IMEI telefonu komórkowego. Zaczekaj na załadowanie strony i sprawdź dane dostępne o telefonie w prawym górnym rogu okna, jeśli są one takie same, najprawdopodobniej, twój telefon jest oryginalny.
7
Jeśli do twojego id nic nie zostało znalezione, sprawdź go. Jeśli ponownie wynik będzie ten sam, to wskazuje na korzystanie z podróbki urządzenia telefonii komórkowej.
Należy zwrócić uwagę
Korzystanie z „szarych” telefonów komórkowych nielegalne w wielu krajach.

Porada
Sprawdź IMEI przed zakupem.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.