Jak zablokować połączenie przychodzące na Nokia

Niestety, nawet technicznie bardziej zaawansowany mobilny łączność telefoniczna nie może zagwarantować ochronę przed oszustw telefonicznych i połączeń od abonentów, z którymi nie chcesz rozmawiać. W tym przypadku, jeśli ci zajęło zablokować połączenie przychodzące na Nokia zrobić to możliwe na kilka sposobów.

Jak zablokować połączenie przychodzące na Nokia

Instrukcja

1
Najprościej zablokować niechciane połączenie przychodzące będzie w tym przypadku, jeśli w telefonie jest wbudowana funkcja „Czarnej listy”. Przeczytaj instrukcję obsługi swojego telefonu i włącz tę funkcję, postępuj zgodnie z instrukcjami.
2
W smartfonach Nokia, nawet jeśli taka wbudowanej funkcji nie ma, realizuj „Czarna lista” programowo. W internecie można znaleźć wiele darmowych programów typu Call Manager Advanced Call Manager, MCleaner. Sprawdź, czy jest to zgodne oprogramowanie z modelem smartfonu, go pobrać i ustawić jako aplikacji. Abonent, który będzie wpisany na swoją „Czarną listę”, zdobywając swój pokój, jest w stanie usłyszeć tylko sygnał „zajęte”.
3
Jeśli jesteś abonentem firmy „Megafon” lub „Скайлинк”, zaznacz usługę „Czarna lista”, zwracając się do biura tych firm lub precyzując u operatorów tekst i krótki numer, na który trzeba będzie wysłać sms-a. Usługa ta jest płatna, ale warto tanio – miesięczne płatności wynosi około 30 zł.
4
Ale i właścicieli zwykłych, nie wielofunkcyjnych urządzeń firmy Nokia, nie rozpaczaj. Utwórz w menu „Kontakty” grupę, do której przypisujesz tych abonentów komunikacji z którymi chcesz uniknąć. W ustawieniach grupy ustawić melodię „wyciszenie” i telefonów od nich słychać nie będzie. Co prawda, w „pozostawiony bez odpowiedzi połączeniach” pozostanie lista tych telefonów, których właścicielom nie udało się usłyszeć: „Halo!”.
5
Na zwykłym telefonie Nokia zablokować połączenie przychodzące nie uda, ale można użyć funkcji przekazywania. Wprowadź w ustawieniach przekierowania któreś nieistniejący numer telefonu, na przykład, składający się z mniejszej liczby cyfr. I niechciany rozmówca będzie stale słyszeć w słuchawce: „Wybrany numer nie istnieje”.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.