Jak sprawdzić czy telefon na Ростесте

Sprawdzanie telefonu pozwala określić, w jakim telefon został zakupiony: oryginalny albo fałszywe. Rynek jest przepełniony „szarymi” telefonami, sprzedawane są głównie z rąk, a czasami nawet i w oficjalnych punktach sprzedaży.

Jak sprawdzić czy telefon na Ростесте

Trzeba

  • – telefon komórkowy;
  • – komputer.

Instrukcja

1
Należy zwrócić uwagę na opakowanie telefonu przy zakupie. Na pudełku z certyfikatem telefon musi być wydrukowany napis w języku polskim, wydrukowana zostanie ona właśnie na polu, a nie na etykietach lub штампах.
2
Otwórz pudełko i sprawdź, aby w niej na pewno znajdowała się polska instrukcja. Jest to ważne w kompleksie z wczesnym symptomem, aby odróżnić kandydata do członkostwa telefon: nawet w opakowaniu z „szarym” telefon może być instrukcja z rosyjskiej stronie. Oficjalne producenci robią zazwyczaj osobną instrukcję dla kraju, w którym urządzenie będzie sprzedawane.
3
Włącz telefon, jego menu powinno mieć rusyfikacji. Jeśli jej nie ma, to urządzenie nie jest przeznaczone do sprzedaży na terenie Federacji Rosyjskiej, a, odpowiednio, telefon nie ma certyfikat.
4
Sprawdź autentyczność telefonu za pomocą unikalnego numeru seryjnego. Aby to zrobić, wpisz *#06#, na ekranie pojawi się numer, kliknij tutaj http://www.numberingplans.com/?page=analysis&sub=imeinr i wprowadź otrzymane cyfry w polu, aby sprawdzić autentyczność telefonu. Możesz również skontaktować się z infolinią producenta i dowiedzieć się, czy urządzenie jest dopuszczone do Rosji. Na przykład, infolinia Nokia– 8 800 700 2222.
5
Otwórz obudowę telefonu i wyjmij baterię, zerknij na naklejkę na niej, oprócz numeru seryjnego, powinny znajdować się znaki PCT i ССЭ, nie na osobnym górze, a numer telefonu. Takie same oznaczenia PCT powinna być na opakowaniu telefonu, to znaczy, że telefon posiada certyfikat PCT.
6
Sprawdź klawiaturę: chamstwa rosyjskiej grawerowania i niezgodność polskich liter łacińskiego mówi o fałszowanie. Wreszcie, zapytaj sprzedającego o warunkach naprawy gwarancyjnej. Często sprzedawcy nie ukrywają tego, że sprzedawany przez nich towar „szary”.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.