Jak korzystać z modemu telefonu

Aby połączyć się z internetem przez kanały GPRS i 3G przyjęto używać specjalne modemy USB. Większość telefonów komórkowych mogą zastąpić te urządzenia, ponieważ mają wbudowane modemy przeznaczone do współpracy z tymi sieciami.

Jak korzystać z modemu telefonu

Trzeba

  • – Kabel USB;
  • – adapter BlueTooth.

Instrukcja

1
Upewnij się, że twój telefon może być używany jako modem. Aby to zrobić, odwiedź oficjalne strony producenta tego urządzenia należy przeczytać instrukcję do niego. Wybierz metodę synchronizacji telefonu z komputerem. Przygotuj kabel USB żądanego formatu lub adapter BlueTooth.
2
Pobierz z oficjalnej strony programu, niezbędne do nawiązania połączenia między telefonem komórkowym a komputerem. Zainstaluj go i uruchom ponownie KOMPUTER.
3
Uruchom zainstalowany program. Podłącz telefon do portu USB komputera. Jeśli na ekranie urządzenia mobilnego pojawi się menu wyboru, wybierz PC Suite lub Modem. Podczas pracy z siecią BlueTooth, włącz odpowiedni adapter w telefonie. Włącz urządzenie BlueTooth komunikujące się z komputerem.
4
Kliknij przycisk „Wyszukiwanie urządzeń BlueTooth” w głównym menu programu PC Suite. Poczekaj na połączenie z telefonem komórkowym. Wprowadź te same hasła w oknie programu i w urządzeniu mobilnym.
5
Otwórz menu „Połączenie z internetem”. Ustaw zostanie wyświetlone menu, wybierając te ustawienia, które zaleca, aby używać twój operator komórkowy. Kliknij przycisk „Zapisz”. Uruchom ponownie program PC Suite i powtórz procedurę podłączania do telefonu.
6
Kliknij przycisk „Połącz” w menu „Internet”. Poczekaj, aż urządzenie nawiąże połączenie z serwerem dostawcy usług internetowych. Sprawdź aktywność połączenia. Skonfiguruj ustawienia zapory systemu Windows. Zaznacz aplikacje, które umożliwiają kompresję ruchu internetowego.
Należy zwrócić uwagę
Dla szybkiego dostępu do stron www, użyj przeglądarki mobilne.

Porada
Wyłącz wszystkie zbędne programy korzystające z połączenia z internetem, w celu oszczędzania ruchu.

logo
Article Categories:
Telefony komórkowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *