Jak połączyć się z internetem przez telefon Samsung

Nowoczesne telefony komórkowe posiadają wbudowany moduł do łączenia się z internetem bezprzewodowo. Wiele z tych urządzeń mogą być wykorzystane jako adaptera do podłączenia do sieci komputera stacjonarnego lub laptopa.

Jak połączyć się z internetem przez telefon Samsung

Trzeba

  • – Samsung PC Suite;
  • – Adapter Bluetooth;
  • – Kabel USB.

Instrukcja

1
Aby połączyć się z internetem przez telefon komórkowy zaleca się stosowanie kabla USB. Takie połączenie pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości dostępu do sieci. Jeśli nie masz odpowiedniego przewodu, skorzystaj z Bluetooth-adapter.
2
Do pracy z telefonami firmy Samsung, należy zainstalować program PC Suite, opracowanej przez tę firmę. Wykonaj pobieranie programu z oficjalnej strony internetowej www.samsung.com/ru. Zainstaluj PC Suite, a następnie ponownie uruchom komputer.
3
Uruchom zainstalowaną aplikację. Skonfiguruj połączenie z internetem na telefonie komórkowym. W tym celu skorzystaj z zaleceniami operatora. Podłącz urządzenie do komputera za pomocą kabla USB.
4
W menu telefonu wybierz PC Suite lub „Modem”. W przeciwnym razie program nie wykryje urządzenie mobilne. Poczekaj, aż pojawi się napis „Podłączony telefon przez USB”.
5
Teraz przejdź do menu „Połączenie z internetem”. Wypełnij okno menu ustawień połączenia. Wprowadź te ustawienia, które są używane do konfiguracji telefonu komórkowego. Kliknij przycisk Połącz i zaczekaj, aż na nawiązanie połączenia z serwerem operatora.
6
Jeśli zdecydujesz się korzystać z bezprzewodowego kanału do połączenia telefonu z komputerem, podłącz adapter Bluetooth do komputera i zaktualizuj sterowniki dla tego urządzenia.
7
Włącz sieć Bluetooth w telefonie komórkowym. Na komputerze otwórz menu „Start” i wybierz „Urządzenia i drukarki”. Kliknij przycisk „Dodaj urządzenie”. Wykonaj synchronizację telefonu z komputerem po wykryciu urządzenia mobilnego.
8
Uruchom program PC Suite i wykonać odpowiednie czynności, aby połączyć się z internetem. Sprawdź, czy działa połączenie.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.