Jak utworzyć 3d gry

Lubisz grać w gry komputerowe, i w końcu doszedłeś do tego stopnia zainteresowania tego rodzaju rozrywki, że chciał stworzyć własną 3D gry.
To jest całkiem realne. Niech razem dowiemy się, w jakiej kolejności to zrobić.

Jak utworzyć 3d gry

Trzeba

  • Aby stworzyć swoją 3D gry potrzeba czasu, wyobraźnia, i, najlepiej, zespół współpracowników, w którym jest programista.

Instrukcja

1
Pierwszą rzeczą, którą musisz wybrać, w jakim gatunku będziesz tworzyć. Analizuje podstawowe gatunki gry: strzelanka, strategia w czasie rzeczywistym, akcja, arkada, przygoda, symulacja rzeczywistości, wyścigi. To pomoże ci zrozumieć, co najbardziej podoba ci się w grach komputerowych, i zdecydować, w jakim gatunku będziesz tworzyć swój autorski 3D gry.
2
Po tym, jak zdecydował się na gatunku, trzeba napisać scenariusz. Scenariusz do gry 3D składa się z kilku elementów. Koncepcja-dokument, w którym opisano techniczna strona gry, jej podstawowe żetony i jej system. Projekt – w tym przypadku, to jest wizualna strona gry, menu, typ grafiki itp.

Scenariusz jako taki – w nim jest przewidziana istotą gry, jej artystyczna strona.

3
Dalej trzeba oszacować złożoność tworzenia gry i zdecydować, na jakim silniku to będzie działać. W zależności od tego, czy dużo czy mało w niej będzie „aktorów” – ruchomych i dynamicznych postaci, zniszczeń, sztucznej inteligencji, grafiki, trzeba będzie wybrać silnik.
Jeśli po raz pierwszy tworzysz grę 3D, i w niej będzie bardzo dużo postaci, skorzystaj FPS Creator. Ten silnik – idealny trener dla początkujących, i nieskomplikowaną grę na nim zrobić wystarczy.

Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem skorzystaj NeoAxis Engine. Silnik ten pozwala na stworzenie gry z każdego gatunku.

4
Tak więc, powiedzmy, że wybrałeś do pracy silnik NeoAxis, pobrane i zainstalowane. Teraz potrzebujemy zasobów gry – modele, tekstury i dźwięki. Jeśli nie jesteś programistą, to właśnie na tym etapie pora zwrócić się o pomoc do profesjonalisty – on zakończy pracę przy tworzeniu gier 3D. Jeśli sam posiadasz językami programowania, to ten proces zakończyć własnymi siłami nie będzie trudne.
Należy zwrócić uwagę
Praktycznie cały soft do tworzenia gry można pobrać z internetu. Trzeba kupić tylko dobry mikrofon – tego, niestety, pobrać z internetu dopóki nie.

Porada
Jeśli nie chcesz zajmować się programowaniem, to, aby znacznie ułatwić sobie zadanie, możesz pobrać z internetu projektant gier. Zaznaczę tylko, że ciekawą, a co najważniejsze, zróżnicowaną i wielopłaszczyznowy grę na konstruktorze zrobić się nie uda.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *