Jak otworzyć ogólny dostęp do sieci lokalnej

Otwieranie (rassharivaniya) plików z wybranego folderu w sieci znacznie ułatwia współpracę użytkowników. Ściśle mówiąc, sieć lokalna właśnie do tego jest przeznaczona. Procedura jest nieco różni się w różnych wersjach OS Windows.

Jak otworzyć ogólny dostęp do sieci lokalnej

Instrukcja

1
Otwórz menu kontekstowe wybranego do odkrycia (расшариванию) w sieci lokalnej foldery kliknięciem prawym przyciskiem myszy i wybierz z menu „Właściwości” (dla OS Windows w wersji XP). Przejdź na kartę „Dostęp” w wyświetlonym oknie dialogowym. Zaznacz чекбокс pola „udostępnij ten folder” w grupie „Sieciowy udostępnianie i zabezpieczenia”. Wpisz żądaną wartość nazwy podlegających otwarcie dostępu do folderu w polu Nazwa udziału”. Zaznacz чекбокс pola „Zezwalaj na zmianę moich plików” w razie potrzeby uprawnienia do edycji wybranego folderu innymi użytkownikami. Autoryzuj zastosowanie zmian przyciskiem OK i poczekaj na pojawienie się symbolu dłoni pod расшаренной folderu (dla OS Windows w wersji XP).
2
Otwórz główne menu systemowe Windows w wersji 7, klikając przycisk „Start” i przejdź do węzła „Panel sterowania”. Rozwiń link „Sieć i internet” i rozwiń sekcję „Centrum sieci i udostępniania”. Użyj przycisku „Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania” i zaznacz чекбокс pola „Włącz udostępnianie, tak…”, w punkcie „Dostęp do udostępnionych folderów”. Zaznacz чекбокс pola „Wyłącz udostępnianie chronione hasłem” w rozdziale „Udostępnianie chronione hasłem” i autoryzuj polecenie, klikając przycisk „Zapisz zmiany”.
3
Otwórz menu kontekstowe wybranego do udostępniania plików w sieci lokalnej, foldery, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie „Właściwości”. Wybierz zakładkę „Udostępnianie” w wyświetlonym oknie dialogowym i naciśnij przycisk „ustawienia Zaawansowane”. Wpisz żądaną nazwę расшариваемой folderu w polu Nazwa udziału” i zaznacz чекбокс wiersza „udostępnij ten folder”. Autoryzuj zastosowanie zapisane zmiany, klikając przycisk OK (dla OS Windows w wersji 7).
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.