Jak rozciągnąć szablon

Szablon strony internetowej w dużej mierze decyduje o popularności wirtualnego zasobu wśród użytkowników. Szczególną uwagę warto zwrócić na szerokość szablonu strony internetowej, w tym szerokość strony z tekstem. Najbardziej optymalny wariant – to szerokość arkusza formatu A4 z przesunięciem z obu stron. Taki rozmiar paska nie powoduje zmęczenia oczu, jak na przykład szeroki szablon na cały ekran monitora. A więc przyczynia się do tego, aby użytkownik pozostał na stronie dłużej.

Jak rozciągnąć szablon

Trzeba

  • Panel administracyjny strony internetowej.

Instrukcja

1
Istnieją statyczne i dynamiczne szablony serwisu. W statycznych coś zmienić, w tym, szerokość, несведущему w сайтостроении człowiekowi będzie trudno – trzeba przeczytać wiele literatury, i na to trzeba dużo czasu. Zaznacz szerokość szablonu w dynamicznej strukturze, wręcz przeciwnie, można samodzielnie, dosłownie za kilka minut. Aby zrozumieć, w jaki szablon jest zainstalowany, przejdź do panelu administracyjnego strony internetowej lub bloga.
2
Znajdź sekcję strony internetowej o nazwie „Menu szablonów” i otwórz go. Na liście jest oznaczony zamontowany na miejscu szablonu. Przesuń strzałkę i kliknij na nazwę szablonu. Otworzą się jego parametry. Jeśli szablon nie jest stacjonarny, a z możliwością zmiany niektórych ustawień, pojawi się ich lista z takimi oknami, w których można instalować dowolny żądany rozmiar: szerokość całego szablonu, szerokość pierwszej, drugiej i kolejnych kolumn.
3
Jak zwykle, wszystkie parametry są podane w języku angielskim. Aby zmienić rozmiar całego szablonu, znajdź oznaczenie TEMPLATE WIDTH i ustawić w interaktywnym oknie odpowiednią szerokość szablonu, określonej w pikselach (px). Dalej kliknij na symbolu „Zapisz zmiany” i sprawdź wynik za pomocą przycisku menu „Widok”.
4
Jeśli na stronie jest zainstalowany stacjonarny szablon, zmienić jego szerokość nie będzie tak łatwo. Do tego potrzebne są specjalne wiedzę web-design, składania, kodowanie HTML i CSS . Lepiej nie eksperymentować samemu, ale zwrócić się o pomoc do specjalisty. Inaczej możesz zaszkodzić całej witrynie. Tak jak wymiany cyfrowej wartości parametru szerokości do kodów HTML i CSS nie zawsze prowadzi do pożądanego wyniku.
Porada
Jeśli chcesz mieć możliwość zmiany wielkości, koloru strony, z góry wybierz dynamiczny szablon.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *