Jak włączyć tryb awaryjny w komputerze

Tryb awaryjny — jest to opcja uruchomienia systemu operacyjnego, przeznaczony do rozwiązywania problemów. Uruchamia on tylko podstawowe pliki i sterowniki niezbędne do działania systemu Windows. Jeśli niedawno zainstalowany program, sterownik lub urządzenie nie pozwalają poprawnie włączyć komputer, można go uruchomić w trybie awaryjnym i usunąć źródło problemu.

Ekran

Instrukcja

1
Wyjmij z napędu dysków optycznych, a następnie ponownie uruchom komputer.
2
Podczas uruchamiania komputera, aż pojawi się logo systemu Windows, naciśnij kilkakrotnie klawisz F8. W przypadku, jeśli masz zainstalowanych kilka systemów operacyjnych, zanim nacisnąć klawisz F8, należy strzałkami wybrać system operacyjny, który trzeba uruchomić w trybie awaryjnym.
3
Przed tobą otworzy się ekran „Zaawansowane opcje rozruchu”. Strzałkami вверхвниз następnie wybierz opcję tryb awaryjny i naciśnij „Enter”.Typy trybu awaryjnego:
– tryb awaryjny uruchamia system operacyjny tylko z podstawowym zestawem plików i sterowników;
– tryb awaryjny z obsługą sieci — w przeciwieństwie do pierwszego wariantu dodatkowo pobierane są połączenia sieciowe;
– tryb awaryjny z wierszem polecenia — komputer uruchomi się jak w pierwszym wydaniu, ale z okna wiersza polecenia zamiast standardowego interfejsu systemu Windows. Ten typ ładowania jest przeznaczony dla profesjonalistów.
Należy zwrócić uwagę
Po włączeniu komputera jest napis „tryb Awaryjny” będą wyświetlane w rogach ekranu.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *