Jak zmniejszyć mkv-plik

Główną wadą plików w formacie mkv jest ich duża ilość. Często uniemożliwia to nie tylko normalnego oglądania filmu za pomocą przenośnego odtwarzacza. Niektóre mkv pliki nawet nie można nagrywać na nośnikach DVD.

Jak zmniejszyć mkv-plik

Trzeba

  • – MKVmerge GUI;
  • – Total Video Converter.

Instrukcja

1
Jeśli nie chcesz zmieniać jakość obrazu, po prostu usuń zbędne elementy z kontenera mkv. Pobierz program MKVmerge GUI. Umożliwia ona wykonanie wszystkich niezbędnych operacji z plikami opisywanego formatu. Zainstaluj program i uruchom ponownie komputer.
2
Uruchom program MKVmerge GUI i otwórz menu File. Wybierz polecenie Open i wprowadź ścieżkę do wybranego mkv pliku. Poczekaj, aż pobierania informacji o składzie kontenera. Otwórz zakładkę Input i zbadaj zawartość menu Tracks.
3
Odznacz z niechcianych elementów. Mogą to być napisy lub dodatkowe ścieżki dźwiękowe. Często mkv-pojemniki zawierają 3-4 pliku audio. Jeśli nie chcesz zastąpić oryginalny plik, kliknij przycisk Przeglądaj znajdujący się w menu Output Filename. Wybierz folder do zapisu pliku i wprowadź jego nazwę. Kliknij przycisk Start Mixing i poczekaj, aż program utworzy nowy mkv-plik z ustawieniami.
4
Jeśli chcesz znacznie zmniejszyć ilość mkv pliku, to użyj programu Total Video Converter. Uruchom go i przejdź do menu „Nowy projekt”. Wybierz opcję „Import” i wprowadź żądany mkv-pojemnik.
5
W wyświetlonym menu, przesuń suwak do pozycji „Niska jakość”. Wybierz typ końcowego pliku mkv. Poczekaj na otwarcie głównego menu programu. Upewnij się, że plik roboczy zaznaczony znacznik. Kliknij przycisk „Convert now” i poczekaj, aż zostanie utworzony nowy plik.
6
Ważne jest, aby zrozumieć, że druga metoda doprowadzi do silnego spadku w jakości obrazu. Czasami rozsądniej wybrać inny format, wybierając opcję „Wysoka jakość”. To pozwoli zmniejszyć zajmowaną przestrzeń, zachowując ustawienia obrazu.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.