Jak zrobić pogrubiona czcionka

Istnieje kilka sposobów wyróżnienia ważnych części tekstu, które pojawiły się jeszcze przed wynalezieniem komputera. To kolor, zmiana czcionki, ramki, zmiana odległości między wyrazami i literami i inne. Stosować środki te pozwalają i edytory tekstu i wiele blogów.

Jak zrobić pogrubiona czcionka

Trzeba

  • Komputer z podłączeniem do internetu.

Instrukcja

1
Aby pogrubiony tekst w pliku, zaznacz go i kliknij prawym przyciskiem myszy. W wyświetlonym menu wybierz grupę „Czcionki”, a w nowym oknie z listy „Styl” wybierz „Pogrubienie”. Zapisz ustawienia.
Możesz, nie otwierając tego okienka, zaznacz tekst i znaleźć pasek narzędzi na górze. Pod nazwą czcionki, naciśnij rosyjską literę „K” lub angielską „B”.
2
Na blogu podczas tworzenia nowej wiadomości, otwórz widok „HTML” (ale nie „edytor Wizualny”). Wpisz wiadomość i umieścić kursor na początek zaznaczonego fragmentu.
3
Włóż tag: (bez spacji). Przejdź do końca zaznaczonego fragmentu i włóż inny tag: (bez spacji).
4
Można zrobić pogrubiona czcionka o rozmiarze o jeden piksel więcej, niż reszta wiadomość. Na początek zaznaczonego tekstu umieść znacznik, usuwając spacje: (słowa „font size” w końcu muszą być oddzielone). Zamiast jednostki można umieścić inną liczbę, wtedy powiększenia czcionki na inną liczbę pikseli.
W końcu pogrubienia umieścić tagi: . Spacje nie są potrzebne.
5
Jeśli chcesz wyróżnić czcionką koloru, jego początek włóż tagi, usuwając spacje: . „Blue” – kolor niebieski. Można wprowadzić w języku innym kolorze, jeśli chcesz. W końcu zaznaczonego tekstu, wstaw znaczniki bez spacji:
Należy zwrócić uwagę
Blog musi obsługiwać kodowanie HTML.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.