Jak zrobić prezentację komputerową

Komputerowa prezentacja – wspaniały sposób na wizualną prezentację w wyjaśnieniu tej szkoły i pomoc naukowa do wykładów materiału. To świetny pomocnik bibliotekarzy, nauczycieli, wychowawców. A prezentacja ze zdjęciami z domowego archiwum będzie doskonałym prezentem dla każdego rodzinnego święta.

Jak zrobić prezentację komputerową

Trzeba

  • – komputer;
  • – zdjęcia;
  • – zdjęcia;
  • – tekst do slajdów.

Instrukcja

1
Istnieje wiele programów do tworzenia prezentacji komputerowych. PowerPoint, wchodzący w skład pakietu Microsoft Office – najbardziej rozpowszechniony. Jest wygodny w stosowaniu i nie powoduje u użytkowników większych trudności.
2
Przed tworzeniem prezentacji, wybierz temat i zawartość tekstu.
3
Uruchom program. Przed tobą otwiera się główne okno robocze z paskiem narzędzi i projektanta slajdów. Zacząć z ilością stron. Liczbę slajdów można utworzyć, klikając na pasku narzędzi w prawym górnym rogu przycisk z napisem „nowy slajd”.
4
Przechodząc do sekcji „Konstruktor”, wybierz projekt slajdów. Może on być taki sam dla wszystkich stron i prezentacji danych poprzez selektywne. Aby zmienić tło poszczególnych slajdów, zaznacz strony, wybierz projekt i kliknij na nim lewym przyciskiem myszy.
5
W oknie dialogowym, w menu „Plik”, przejdź do sekcji „Ustawienia strony”. Tutaj możesz ustawić właściwości strony: rozmiar slajdów, widok, szerokość, wysokość, podział i orientacji slajdów i notatek (pionowa lub pozioma).
6
W dziale „Konstruktor” i części „Układ slajdu” dla każdego slajdu można wybrać odpowiedni układ: tylko tytuł i tekst, liczba obrazów na stronie. Aby dodać do projektu odpowiedniego układu należy kliknąć na odpowiednią ikonę. Na każdej stronie może być wykorzystana jego oznaczenia.
7
Następnie przejdź do uzupełniania zawartości strony. Dodawaj tekst, obrazy, klipy, wykresy, zdjęcia, tekst. Również w prezentacji można dodać piękny tekst, dźwięk, film. Aby to zrobić, można przejść w tryb „Wstaw” i wybierz odpowiednią opcję dla dalszych działań. Edytuj stronę i wprowadzać w niej zmiany, klikając polecenie „Edycja” i „Format”.
8
Przechodząc do podkatalogu „Pokaz slajdów”, można ustawić czas wyświetlania każdego ze slajdów, animacji, czas trwania dźwięku.
9
Po zakończeniu pracy w menu „Plik” wybierz polecenie „Zapisz jako” i wprowadź nazwę i lokalizację stworzonej prezentacji. Również projekt można zapisać na dysku cd-rom, wybierając odpowiednią opcję w menu.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.