Jak zrobić numerację stron

W przypadku drukowania dokumentów tekstowych, zwłaszcza wielostronicowych, często pojawia się zamieszanie: jaki arkusz za czym idzie? Wielką pomoc będzie numeracja stron, z góry urządzone zaawansowanym użytkownikiem.

Jak zrobić numerację stron

Trzeba

  • Komputer.

Instrukcja

1
W górnym panelu dokumentu tekstowego znajdź menu „Wstaw”. Wśród opcji menu znajdź grupę „Praca z колонтитулами”, a następnie „Stopki”. Wybierz polecenie „Numer strony” i położenie pokoi: na dole, na górze.
Jak zrobić numerację stron
2
Dostosuj rodzaj numeracji: czcionka, rozmiar, położenie na stronie. W grupie „Format numerów stron” wybierz sposób wyświetlania numeracja: cyfry, litery, znaki, itp.
Jak zrobić numerację stron
3
Zamknij okno nagłówka i menu „Konstruktor”, klikając na krzyżyk lub klikając dwukrotnie na polu tekstu w dokumencie.
Jak zrobić numerację stron
4
W edytorze tekstu „Open Office”, można skonfigurować automatyczne numerowanie. Aby to zrobić, włóż stopkę na górze lub na dole. Następnie w menu „Wstaw” wybierz grupę „Pola” i „Numer strony”.
5
Aby rozpocząć numerowanie nie z pierwszej strony (na przykład, jeśli ona tytularny), kliknij kursorem na początku pierwszego akapitu danej strony. W menu „Format” wybierz grupę „Akapit”, w nowym oknie zaznacz pole wyboru obok opcji „Dodaj łzy”. Następnie pole wyboru obok opcji „Styl strony” i wybierz styl z listy. Wprowadź numer rozpoczęcia numeracji, zapisz ustawienia.
6
Jeszcze jeden sposób numeracji w „Open Office”: w menu „Wstaw” wybierz polecenie „Luki”, potem dialog „Wstawić znak” – „Podział strony”. Zaznacz pole wyboru przed opcją „Zmień numer strony”, wpisz numer początkowy. Zapisz ustawienia i wyjdź z menu.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *