Jak zrobić powitanie w systemie Windows XP

Jeśli chcesz, aby twój komputer został skonfigurowany do swoich potrzeb we wszystkich szczegółach i odzwierciedla twoją osobowość, możesz zmienić domyślne napisy Windows – ustawić indywidualne powitanie. Do tego trzeba będzie zaopatrzyć się w niektórych wiedzę o tym, jak to zrobić łatwo, szybko i bez szkody dla systemu.

Jak zrobić powitanie w systemie Windows XP

Trzeba

  • – komputer z dostępem do internetu

Instrukcja

1
Pobierz program Resource Hacker. Z jej pomocą można zmieniać wszelkie dostępne zasoby w plikach wykonywalnych, w tym, i różne napisy, do których odnosi się napis „Pozdrowienia”.
2
Rozpakuj archiwum z programem i uruchom plik ResHacker.exe. W otwartym oknie wybierz File – Open. Tam wybierz folder Windows -> system32, a następnie zlokalizuj plik logonui.exe. Dalej w lewej części ekranu znajduje się plik z ikoną „koła zębatego” i nazwą 1049(patrz rysunek).
3
Zmień napis „Pozdrowienia” na to, co chcesz tam zobaczyć, na przykład „dzień dobry!” lub, itp. Należy zwrócić uwagę, że cytaty trzeba zostawić. Jeśli chcesz, możesz zmienić i inne informacje tekstowe (patrz folderu 1, 2, 3) na rysunku. Po wymianie napis naciśnij przycisk Compile Script, a następnie wybierz File -> Save As. I zapisz plik gdzieś, gdzie łatwo można go znaleźć (np. na pulpit) z nazwą logonui.exe. Nie zapisuj go tam, gdzie był!
4
Wejdź w Mój komputer – folder Windows -> system32. Zrób kopię zapasową oryginalnego pliku logonui.exe i zapisz go gdzieś w nowym folderze. Po za tym weź swój zmodyfikowany plik i skopiuj w Windows -> system32 i w Windows -> system32 -> dllcashe. W obu przypadkach zarówno wybierz „Zmień” w otwartym oknie. Zaraz po wymianie pojawi się komunikat z Windows File Protection z ofertą przywrócić oryginalny plik. Zrezygnuj z tego i uruchom ponownie komputer
Należy zwrócić uwagę
Należy zachować oryginalny plik logonui.exe! Może ci się przydać w przypadku, jeśli coś mylić z wymianą, lub po prostu chcesz anulować zmiany.

Porada
Jeśli zmienisz zdanie, lub po prostu chcesz anulować swoje ustawienia, po prostu przeciągnij plik źródłowy z powrotem, a zmieniony usuń. Można również skorzystać z odtwarzaniem oprogramowania z dysku cd systemu Windows.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *