Jak utworzyć rejestr

Jeśli aktywnie korzystasz z ustawienia rejestru systemu operacyjnego, warto wiedzieć, że należy od czasu do czasu wykonywania kopii zapasowych danych. Zdarza się, że podczas awarii zasilania, system operacyjny może zakończyć się niepowodzeniem. Jeśli masz kopię zapasową ustawień systemowych, twój problem miała decyzja w przeciągu kilku minut.

Jak utworzyć rejestr

Trzeba

  • Edytor rejestru Regedit

Instrukcja

1
Do tworzenia kopii zapasowej rejestru, wykonaj następujące kroki:
– zaloguj się do systemu na prawach administratora. Jeśli będziesz znajdować się pod innym kontem, nastąpi skopiowanie wszystkich ustawień systemu, a tylko tych, które są związane z twoim profilem.

– wyeksportuj starych ustawień na dysku twardym lub zrób tworzenie kopii zapasowej danego rozdziału lub podrozdziału. Pamiętaj, że kopię zapasową należy zapisać w określonym folderze na dysku twardym lub na dowolnym nośniku wymiennym. Po tym, kopię zapasową można importować, aby anulować wszystkie zmiany.

2
Przystępując do tworzenia kopii zapasowych, należy uruchomić edytor rejestru: kliknij w menu „Start” kliknij polecenie „Uruchom” i wpisz regedit. Po kliknięciu na przycisk „OK” pojawi się okno edytora rejestru.
Jak utworzyć rejestr
3
Kliknij pozycję klucz rejestru, którego kopię chcesz utworzyć.

Kliknij menu „Plik” – „Eksport”.

Jak utworzyć rejestr
4
Wybierz folder, w którym chcesz zapisać kopię zapasową. Wpisz nazwę kopii zapasowej – „Zapisz”.
Jak utworzyć rejestr
Porada
Im więcej rozdziałów i podrozdziałów będzie zawierać kopia, tym więcej będzie łączna waga plików. Przed tym, jak dokonać zmian w rejestrze systemu operacyjnego zaleca się utworzenie punktu przywracania systemu. Aby to zrobić, skorzystaj z „Przywracanie systemu”.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *