Jak utworzyć obraz dysku startowego w Nero

Użytkownicy PC prędzej czy później do czynienia z sytuacją, gdy trzeba ponownie zainstalować system operacyjny. Ten proces jest dość długi i pracochłonny, ponieważ oprócz samego systemu trzeba instalować i wszystkie wcześniej używane programy. Zaoszczędzić cenny czas i odzyskać wszystkie utracone dane pomoże tworzenie obrazu dysku startowego.

Jak utworzyć obraz dysku startowego w Nero

Instrukcja

1
Przede wszystkim, trzeba utworzyć obraz dysku, którego kopia będzie później nagrany na DVD lub CD-rom. Uruchom program Nero Burning ROM w oknie dialogowym rozpocznij ustawienia. Po lewej stronie znajduje się lista dysków. Wybierz w nim CD-copy, a następnie kliknij przycisk „Kopiuj”. Program poprosi o kilka nagrywarek, wśród których, wybierz Image recorder i kliknij „Ok”. Utwórz obraz nazwę i kliknij przycisk „Zapisz”. Program przystąpi do tworzenia obrazu.
2
Gdy obraz zostanie utworzony, włóż czystą płytę do napędu i ponownie uruchom program Nero Burning ROM. Zamknij zostanie wyświetlone okno „Nowy projekt”. Następnie w pasku menu kliknij zakładkę „Plik”, a następnie „Otwórz”. Przed tobą pojawi się okno, w którym trzeba znaleźć wcześniej stworzony do nagrywania obrazu ISO. Przewiń do niego i naciśnij przycisk „Otwórz”.
3
Następnie zaznacz pola wyboru obok pozycji „Rec” i „Финализировать dysk, wybierz minimalną prędkość zapisu 6x, 4x lub 2x. Koniecznie zaznacz opcję „Ochrona przed opróżnieniem bufora”, a jeśli w trakcie nagrywania w pewnym momencie przerywać przepływ danych, po jego przywróceniu laser będzie wpis z tego miejsca, gdzie została przerwana. Teraz kliknij przycisk „Nagraj”.
4
Najpierw program spowoduje sformatowanie płytę i ustawiać pliki w odpowiedniej kolejności. Dopiero po tym rozpocznie się nagrywanie płyty. Zaczekaj do zakończenia zapisu i weryfikacji, obserwując skalą, znajdującego się na dole okna. Po zakończeniu procesu pojawi się okno informacyjne z komunikatem o tym, że zakończone pomyślnie. Będzie trzeba tylko nacisnąć przycisk „Ok” i wysuń dysk startowy z napędu.
Należy zwrócić uwagę
Nigdy nie wybieraj do nagrywania płyt prędkość maksymalną, ponieważ może to spowodować uszkodzenie danych i powstania błędów podczas nagrywania.

Aby komputer mógł załadować systemu operacyjnego z nagranej płyty, w ustawieniach BIOS, na liście urządzeń rozruchowych ustaw napęd CD / DVD-ROM/RW pierwszym.

Porada
Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie utworzyć obraz dysku startowego, możesz poszukać w internecie gotowy i zapisać go.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.