Jak uszyć puchowe

Przytulny koc, простеганное i ozdobiona aplikacją, może stać się ulubioną rzeczą, która nie tylko ogrzeje, ale i ozdobi jak łóżeczko dla dziecka, jak i łoże małżeńskie. Puchowa może stać się wspaniałym prezentem dla bliskich.

Jak uszyć puchowe

Trzeba

  • – łaty z tkaniny (bawełna, len);
  • – tkanina 145х145 cm (bawełna lub len);
  • – синтепон lub mrugnięcia 145х145 cm;
  • – atlas 145х80 cm;
  • – bias wiążące;
  • – nożyczki.

Instrukcja

1
Aby uszyć puchowe, należy wziąć pod uwagę, że składa się ono z trzech części: dolnej, średniej (wypełniacz) i górnej. Najwięcej czasu przeznacza się właśnie przedniej części dla harmonijnego wyglądu. Można ją uszyć z jednego kawałka materii, jak i z poszczególnych poprawek, których zwykle u szwaczki gromadzi się bardzo dużo. Niektórzy fani scrappy techniki specjalnie kupują małe kawałki różnych tkanin bawełnianych, lnianych) z odpowiednim wzorem, które następnie będzie można wykorzystać do stworzenia ciekawej kompozycji.
2
Przed przystąpieniem do projektowania górnej części koce, należy przeprowadzić prace przygotowawcze. Do tego rzekome łaty z tkaniny należy wyprać w ten sposób sprawdzając ich na zdolność tracenia. Pierwszeństwo tej tkanki, która jest pozbawiona tej wady, bo później w procesie prania z kilku fragmentów (nawet bardzo pięknych) zepsuć cały produkt. Po praniu każdy, jeszcze nieregularne, klapa dokładnie отгладьте. Teraz przechodzimy do выкраиванию i tworzenia wspólnego obrazu górnej części koce.
3
Jeśli doświadczenia z лоскутками za mało, to można wykonać dach tylko z kwadratów, na przemian długimi paskami materiału (nawet innej faktury). Podczas pracy z лоскутами pod ręką zawsze musi być żelazko, tak jak każdy fragment w miarę szycia najlepiej wygładzają, co daje produkt estetyczny wygląd.
4
Zrób przedmiotu kwadratów o wymiarach 15×15 lub 20×20 cm (w zależności od wielkości dostępnych poprawek). Tutaj można wejść i szwów. Jeśli tkanina pozwala to zrób uprawnień dodatkowo, czyli do każdego segmentu ze wszystkich czterech stron dodaj jeszcze 1 cm na Przykład, z przeznaczeniem do ściegu koc o wymiarach 140х140 patrz Związku z tym, do góry potrzebował 20 kwadratów o wymiarach 20×20 cm (o tolerancji 22х22 cm). Poza tym, tworzenie, 5 skrajnych i pośrednich pasków tkaniny satynowej, o wymiarach 12 cm szerokości (o tolerancji) i 102 cm długości, a także 2 paski 12х142 cm.
5
Sew na długości 5 kwadratów, заглаживая szwy w jedną stronę. Będzie pasek o wymiarach 22х102 patrz Zrób tylko 4 takie wzorce. Przyszyć do jednej z nich na całej długości pasek tkaniny satynowej i загладьте szwy. Zmiennik paski z kwadratów z atlasem, który będzie znajdować się i na krawędziach koce. Po połączeniu wszystkich części ponownie прогладьте otrzymany, jeszcze niedokończony, góra. Teraz szyć 2 pozostałe satynowe paski (na 142 cm) z dwóch innych stron, загладьте szwy. W rezultacie uda górna część, w której kwadraty przeplatane atłasowymi paskami tkaniny.
6
Do dolnej części koce weź porządny kawałek materiału (bawełna lub len) o wymiarach 145х145 cm (szwów po 5 cm z każdej strony). Środkową część zrób z wypełniacza, w ramach którego doskonale nadaje mrugnięcia lub синтепон. Vykroyte wewnętrzną część tej samej wielkości, co na dole, czyli 145х145 patrz Konsekwentnie złożyć wszystkie trzy segmenty koce, unosi je między sobą, zaczynając od środka do brzegów. Nanieść za pomocą małe (lub kawałek jasnego обмылка) układ do oczek (można jej dokonać bezpośrednio w szwach kwadratów). Pikowane koc na znacznikach, lekko rozciągając w czasie szycia. Krawędzi kołdry najpierw wyrównać nożyczkami, a następnie spryskać ukośne bake, którą wybrać odcień produktu.
Porada
Szew każdego пришитого лоскутка koniecznie заглаживайте żelazkiem.

logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.