Jak usunąć przezroczystą napis

Masz piękne zdjęcie, ale na nim jest przezroczysta napis (na przykład, „próbka”) lub znak wodny. Można się jej pozbyć, ale do tego trzeba trochę się „pocić”.

Jak usunąć przezroczystą napis

Trzeba

  • Adobe Photoshop.

Instrukcja

1
Aby rozpocząć, należy uruchomić program Photoshop i otwórz w niej obraz: „Plik” – „Otwórz” (lub Ctrl+O). Dla wygody powiększyć obszar, na którym będziesz prowadzić robotę usuwania napis: „Podgląd” – „Zwiększyć” (lub kombinacja klawiszy Ctrl++).
2
Usuń niechciane napis, klonowanie pikseli z najbliższych odcinków zdjęcia i zwiększając ich na miejsca, gdzie się ona znajduje. W tym celu wybierz narzędzie „Klon/Pieczątka” na pasku narzędzi (lub po prostu naciśnij klawisz S).
3
W ustawieniach narzędzia „Stempel”, które znajdują się pod głównym menu, zaznacz odpowiednie opcje: rozmiar, pchnięcie, sztywność i krycie. W trakcie pracy można dostosować te ustawienia.
4
Przejdź na najbliższy posterunek do napisu, przytrzymaj klawisz Alt i kliknij w tym miejscu. Po tym, jak sklonowany ten odcinek, podejdź do obiektu (przezroczysty napis) i kliknij na niego. W ten sam sposób traktować pozostałe części napis.
5
Im częściej będziesz określić obszar klonowania, tym lepszy będzie rezultat. Postaraj się, aby obszar klonowania idealnie prezentowały się na miejscu napisu. Do tego należy pamiętać odcienie koloru, cienie/światła i inne niuanse.
6
Ponadto, można użyć narzędzie „Pipeta”, za pomocą którego można zastąpić kolor wybrany obszar obrazu. Wybrać można ją na pasku narzędzi lub za pomocą klawiszy I. Następnie wybierz kolor obszaru w pobliżu obiektu (napisem).
7
Wybierz narzędzie „Pędzel” przy użyciu przycisku B lub na pasku narzędzi, a następnie ustaw żądane parametry (rozmiar, twardość, pchnięcie, krycie).
8
Zamaluj część napisu obok wybranego obszaru. W razie potrzeby, można co jakiś czas zmieniać kolor pipety i ustawienia pędzla.
9
Aby w końcu przetwarzane obszar wyglądała jednorodnej, w razie potrzeby należy stosować następujące narzędzia:- rozmycie;- rozjaśnienie; przyciemnienie;- gąbka;- palec;- ostrość.Oto i wszystko. Ciesz się получившимся wynikiem!
logo
Kategoria:
Zdjęcie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.