Jak zrobić zdjęcia do odpowiedniego rozmiaru

Zmiana rozmiaru zdjęcia, czasami jest warunkiem koniecznym do pobierania jej na jakąkolwiek stronę. Najbardziej rozpowszechniony program do tej operacji – to Adobe Photoshop. Tę funkcję również przewidują wiele programów-„просмотрщики”. Jednak po opanowaniu łódź zmiany obrazu w programie Photoshop, można łatwo korzystać z innych programów.

Jak zrobić zdjęcia do odpowiedniego rozmiaru

Trzeba

  • Program Adobe Photoshop, obraz.

Instrukcja

1
Uruchom program i otwórz zdjęcie. Aby to zrobić, kliknij na obrazek prawym klawiszem myszy i wybierz operację „Otwórz za pomocą” (Photoshop). Albo już w programie na panelu sterowania wybierz operację „Otwórz (Ctrl+O) i w wyświetlonym oknie wybierz obraz.
2
Wybierz obraz, klikając na pasku narzędzi „Prostokątny obszar” i wyciągając dotted prostokąt na całe zdjęcie. Można skorzystać z klawiszy Ctrl+A.
3
Skopiuj obraz w nowy plik (Ctrl+N lub polecenie „Plik – Nowy”, dalej – „Edycja – Wklej lub Ctrl+V) jeśli chcesz zachować oryginał. I dalej pracuje już w nowym pliku. Jeśli nie chcesz zachować oryginalny rozmiar, to następny zabieg można wykonywać w pliku źródłowym.
4
Naciśnij przycisk na panelu sterowania Obraz „Rozmiar obrazu”. Zazwyczaj domyślnie w programie proporcji „związane” (ikona łańcucha). Po wprowadzeniu nowego długości jednej strony, druga zmieni się zgodnie z oryginalnymi proporcjami. Można zmienić rozmiar w pikselach, albo wybrać dogodny dla was miarę pomiaru – cm, mm, cale itp.
5
Zapisz plik za pomocą polecenia „Plik – Zapisz lub Plik – Zapisz jako…”, jeśli pracowałeś z nowym dokumentem.
6
Wybierz polecenie Przytnij na pasku narzędzi, jeśli chcesz nie tylko zmienić rozmiar, ale jeszcze i przyciąć zdjęcie. Zaznacz wybrany obszar za pomocą ramki i naciśnij przycisk Enter. Jeśli chcesz zrobić zdjęcie ściśle kwadratowym, przy „rozciąganie” ramki naciśnij „Shift”. Obraz będzie proporcjonalny. Ramkę można również przenosić.
7
Zapisz plik. I nie zapomnij okresowo zapisywać pośrednie operacje.
Porada
Zmiana rozmiaru obrazu najlepiej w dół. W przeciwnym przypadku cechy jakościowe obraz pogorszą się. Jeśli możesz zwiększyć zdjęcie nieznacznie i w małym formacie, to jest to całkowicie dopuszczalne.

logo
Kategoria:
Zdjęcie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.