Jak zapisać kolaż

Ciekawą kompozycję z ulubionych zdjęć może stworzyć każdy, kto ma na komputerze jest zainstalowany program Adobe Photoshop. Można również użyć innych edytorów graficznych. Na przykład, te same funkcje ma darmowego programu Artweaver Free. Kolaż można przechowywać na komputerze lub umieścić w internecie. Być może będziesz chciał z czasem wprowadzić do niego zmiany. Sposoby zapisywania w tych przypadkach nie będą się nieco różnić.

Jak zapisać kolaż

Trzeba

  • – komputer z Adobe Photoshop;
  • – zestaw zdjęć.

Instrukcja

1
Wybierz zdjęcia do kolażu. Można je przenieść z cyfrowego urządzenia lub zeskanować. Garnitur i zdjęcia z internetu. W każdym przypadku należy zapisać obrazy na komputerze.
2
W programie Adobe Photoshop utwórz nowy plik i nadaj mu nazwę. Łaciński w tym przypadku korzystne, w szczególności do wykorzystania w sieci.
3
Przejdź do menu „Obraz” i znajdź „Rozmiar obrazu”. Zaznacz wysokość, szerokość i rozdzielczość kolażu. Dla strony lepiej ustawić parametry w pikselach, ale można wybrać i centymetry. Wartość w polu „rozdzielczość” zaznacz w zależności od celu. Do wynajęcia na miejscu dość 72 piksele na cal, do drukowania lepiej zrobić go więcej.
4
Przetłumacz przyszły kolaż w tryb RGB. W menu „spis Treści” znajdź linijkę „Podkład pod obrazu” i ustaw przezroczysty. Jeśli nie zamierzasz ściśle dostosowane zdjęcia do siebie, окрасьте tło z góry.
5
Otwórz w programie Adobe Photoshop dobrane zdjęcia. Przełącz je w tryb RGB. To daje możliwość, aby przenieść zdjęcia na nowe zdjęcie. Rozdzielczość zrób to sam, jak i kolażu. Zaznacz wysokość i szerokość.
6
Przesuń na przemian obrazy na nowy obraz. Służy do tego narzędzie „Move”. Stwórz kompozycję zdjęć. Pierwszą można dołączyć do określonej точк5 obszaru roboczego za pomocą funkcji „Przyciąganie”. Jeśli kolaż był nieco mniej pierwotnego nowego pliku, przewiń do obrazu i przyciąć krawędzie.
7
Wybierz format zapisu. Najpierw zapisz ją na swoim komputerze, a w dogodnym dla wprowadzenia zmian formacie. Wariant optymalny — psd. Zaloguj się do menu. Wejdź w menu „Plik”, wybierz pozycję „Zapisz jako”. Program poprosi, aby wybrać folder i format. Wprowadź dowolne napisy i naciśnij OK.
8
Nie wszystkie przeglądarki uznają formacie psd. Dlatego zapisz kolaż i z innym rozszerzeniem. W niektórych starszych wersjach programu Adobe Photoshop wstępnie należy skleić wszystkie warstwy. Znajdź odpowiednią opcję w menu „Warstwy”. Zapisz swój kolaż jak jpg, gif lub png.
Porada
Wysokość i szerokość umieszczone w przybliżeniu. Najlepiej, jeśli będą one nieco bardziej odpowiedniej sumy opcji zdjęć. Przed zapisaniem będzie można przyciąć nadmiar płótna.

Przeciągnij obrazek, na właściwym miejscu, można i za pomocą strzałek.

logo
Kategoria:
Zdjęcie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.