Jak zrobić rodzinne zdjęcie

Zdjęcie rodzinne — nie tylko pamięć o jakimś zdarzeniu. Jest to jeden z tych szczęśliwych chwil życia, które udało się zatrzymać i pokazać innym. Wspólna fotografia może stać się doskonałym prezentem юбиляру. A na uroczystości poświęconej kolejnej rocznicy ślubu, goście z zainteresowaniem obejrzą pokaz slajdów ze zdjęć rodzinnych. Na takim zdjęciu zazwyczaj znajdują się wszyscy członkowie rodziny, a to oznacza, że fotografuje ktoś inny.

Jak zrobić rodzinne zdjęcie

Trzeba

  • – cyfrowy aparat fotograficzny;
  • – komputer z programem Adobe Photoshop.

Instrukcja

1
Rodzinne zdjęcie lepiej zamówić profesjonalnego fotografa. Skonsultuj się ze znajomymi. Na pewno ktoś z nich już zamawiał takie zdjęcia. Można obejść najbliższych sklep i zobacz wystawione zdjęcia. Jeśli praca ci się podobały, porozmawiaj z fotografem i wyjaśnij o co chcesz. Fotografować można w studio, w domu lub na ulicy.
2
Opowiedz nam o swoim pomyśle krewnych. Każdy z nich musi dostosować swoje plany. Zaplanujcie kilka dni, gdy wszyscy członkowie rodziny są mniej lub bardziej wolni. Pożądane jest, aby mieć zapas czasu więcej, bo każdy będzie musiał doprowadzić się do porządku. Ponadto, fotografa lepiej zaproponować kilka dni na wybór, ponieważ ma inne zamówienia.
3
Umów się na spotkanie o czasie i miejscu. Pożądane jest, aby zrobić kilka zdjęć i wybrać najlepsze, a do tego potrzebny jest co najmniej godzinę. Powiedz, ile osób będzie grać, ich wiek i płeć. Zapytaj kolorystyką ubrań. Nie bardzo pożądane krzykliwe kolory lub zbyt kolorowe wzory. Wybór i tak będzie sam, jednak przydatne wziąć pod uwagę opinię specjalisty. Bardzo wiele zależy od tego, gdzie chcesz zrobić zdjęcie razem ze swoimi bliskimi.
4
Wspólna wycieczka do zakładu fotograficznego – ekscytujące wydarzenie. W domu nieuchronnie będzie zamieszanie, a ona nie może nie wpłynąć na dzieci. Postaraj się uspokoić dzieci. Staraj się tworzyć je w świąteczny nastrój. Powiedz, że mógłby pan przesłać mi zdjęcie babci w innym mieście, i trzeba, aby wszystkie były piękne i szczęśliwe.
5
Decydując się zrobić klasyczną fotografię rodzinną, gdy wszyscy stoją lub siedzą obok, ułóż się jak można gęstsze. Jesteście blisko siebie, i to powinno być widać na zdjęciu. Jednak każdego powinno być widać. Słuchaj tego, co radzi ci fotograf. On robił takie zdjęcia już nie raz, jego prace ci się podobają wybrałeś tego kreatora dlatego, że mu ufasz. Ale swoje pomysły mogą być i u ciebie.
6
Wyjaśnij przedstawicieli młodszego pokolenia, gdzie trzeba szukać. Uważnie śledzić działania fotografa i doradzić to samo innym. W przeciwnym razie nieuchronnie wystąpi sytuacja, że ktoś będzie zamknięte oczy. Poproś fotografa zrobić kilka zdjęć, aby zobaczyć rezultat.
7
Jeśli zdecydujesz się spędzić rodzinną sesję zdjęciową bez udziału obcych, przygotować się do niej jak należy. Aparat masz, oczywiście, jest, inaczej by się na to nie odważył. Dokładnie tak samo, jak w pierwszym przypadku, wybierz wolny dzień.
8
Sprawdź ustawienia aparatu. Zaznacz typ obrazu RAWI, ustaw maksymalną jakość, całkowicie otworzyć przysłonę. Z przysłoną ma sens eksperymentować. Rozmieść uczestników sesji zdjęciowej tak, jak uważasz, i zrób kilka zdjęć z różnymi membrany. Wybierz najlepszy wariant.
9
Można zrobić zdjęcie rodzinne i w formie kolażu. To, oczywiście, nie będzie klasycznym zdjęciem, ale na prezent dla rodziny lub dekoracji wnętrz nawet bardzo pasuje. Zaletą takiej zdjęcia w tym, że nie trzeba zebrać wszystkich w jednym czasie, w jednym i tym samym miejscu. Пофотографируйте swoich bliskich w różnych sytuacjach. Przenieś zdjęcia do komputera. Utwórz w programie Adobe Photoshop nowy plik, wyreguluj rozmiar i rozdzielczość. Jeśli chcesz wydrukować swoją pracę, zrób rozdzielczości nie niższej niż 300 dpr. Długość i szerokość lepiej umieścić więcej.
10
Otwórz zdjęcie w tym samym programie, ustawić taką samą rozdzielczość, jak i w nowym pliku. Stwórz kompozycję zdjęć. Zapisz swoje dzieło w wygodnym dla ciebie formacie. Jeśli uważasz swoją pracę kończyć, zaznacz rozszerzenie jpg lub dowolną inną. Aby mieć możliwość wprowadzania zmian, najlepiej psd. Jeśli fotografujecie swoich bliskich lub znajomych sami, starają się zachowywać się pewnie. U ciebie wszystko się uda, jeśli nie wzięli się za tę sprawę. Postaraj się stworzyć miłą atmosferę. Przed kliknięciem na przycisk, пошутите lub choćby tylko uśmiech.
logo
Kategoria:
Zdjęcie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.