Jak zrobić zdjęcie matowej

Jeśli fotografia okazała się zbyt ostry, na skórze widoczne drobne niedoskonałości i zmarszczki, program Photoshop pomoże ci to rozwiązać. Aby zrobić zdjęcie matowej, tylko trzeba znać podstawy tego programu – dodawanie warstw, zastosowanie filtrów i masek warstw.

Jak zrobić zdjęcie matowej

Trzeba

  • – zdjęcie w postaci cyfrowej;
  • – komputer i program Photoshop.

Instrukcja

1
Otwórz obraz w programie, zrób ujęcie warstwy. Na nowej warstwie usunąć wszystkie nierówności skóry – niepotrzebne znamion, przebarwień, zarysowań, zmarszczki. Użyj do tego лечащую (rewitalizacji pędzel).
2
Zrób jeszcze jedno ujęcie warstwy i wybierz wśród filtrów „Szum”/”Kurz i rysy”. Spróbuj zmienić ustawienia filtra, aby uzyskać doskonałe miękkie rozmycie. Nie martw się, że stały się niewyraźne również oczy – w przyszłości znowu będą żywe. Na tej samej warstwie zastosuj rozmycie gaussowskie, aby zapewnić jeszcze większą matowe wykończenie.
3
Aby nadać skórze odpowiednią teksturę, aby uczynić go bardziej realistyczne i nie jest tak gładka, dodaj jeszcze jeden filtr – „Szum/Dodaj szum. Wybierz „Czarno-biały szum” i поберите optymalną wartość, zwykle nie więcej niż 1%.
4
Aby dodać warstwę do oryginalnego zdjęcia wybiórczo (np. tylko na skórę, pozostawiając oczy, włosy, usta i ostre), kliknij na dole palety przycisk „Maska warstwy”. Wybierz opcję w narzędziach „Wypełnienie”, czarny kolor i kliknij w dokumencie. W wyniku błotniste warstwy utworzone w ciągu pierwszych kroków, musi się schować.
5
Teraz zacznij dodawać na zdjęcie matowe wykończenie. Aby to zrobić, wybierz wśród narzędzi pędzel, maksymalnie zmniejszyć sztywność (można również zmniejszyć przezroczystość). Upewnij się, że jesteś na masce warstwy i затонируйте skórę modelki, uważając, aby nie dostać się na oczy, włosy, brwi, usta. Jeśli się pomylisz, kliknij na czarną pędzel i skasuj część warstwy.
6
Jeśli dodatkowo chcesz zmienić kolor, skorzystaj z takimi parametrami, jak „Filter”, „Kolor tła”/”Nasycenie”, „balans Kolorów”.
7
Aby niektóre części zdjęcia bardziej wyraźne, a główną część pozostawić matowe, samą środkową warstwę i zmień tryb mieszania na „Strop”. Znajdź wśród filtrów „kontrast” i ustaw odpowiednią wartość. Jeśli efekt okazał się zbyt silny, zmniejsz krycie warstwy.
logo
Kategoria:
Zdjęcie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.