Jak się robi zdjęcia z rozmytym tłem

Zdjęcia z rozmytym tłem są zazwyczaj bardziej spektakularne, niż zwykłe ostry obraz, ponieważ pozwalają raz zwrócić uwagę widza na fotografowany obiekt. Starać się osiągnąć tego efektu można i z gotowym zdjęciem, na przykład za pomocą programu Photoshop, ale jest znacznie łatwiejsze i wygodniejsze uczy się strzelać od razu z rozmytym tłem.

Jak się robi zdjęcia z rozmytym tłem

Trzeba

  • – aparat z możliwością robienia zdjęć z preselekcją przysłony;
  • – aparat z trybem „fotografia Portretowa” lub „Makro”;
  • – obiekt.

Instrukcja

1
Zobacz, czy w twoim aparacie możliwość fotografowania z priorytetem przysłony. Należy zwrócić uwagę, u różnych producentów nazywa się w różny sposób, na przykład firmy Canon tryb ten nazywany jest Av, a Nikon – A. Jeśli znaleźć tej funkcji nie udało się, poczytaj instrukcję, ona nie jest dostępna na wszystkich aparatach. Zmień wartość przysłony na najmniejsze, na przykład, 3,5 lub 2,8 (jej wartość musi być podana w jakimś widocznym miejscu, np. nad lub pod obrazem w wizjerze, w rogu klatki w trybie fotografowania przez ekran itp) .
2
Wybierz stosunkowo bliski obiekt do fotografowania, staraj się maksymalnie zbliży się do niego, jak to możliwe. Obiekt musi zmieścić się w kadrze, a aparat, by móc się skupić. Po tym spróbuj przesunąć obiekt od tła, jak to możliwe, na drugi koniec pomieszczenia.
3
Zrób kilka zdjęć próbnych, zmieniając rozmiar przysłony i czas otwarcia migawki. Za pierwszym razem może się nie udać, ale po kilku próbach można zrozumieć, w jakim kierunku się poruszać.
4
Należy pamiętać taką subtelność: rozmycie tła znacznie łatwiej osiągnąć przy dużym powiększeniu. Aby spróbować w ten sposób odsunąć się jak najdalej od obiektu i użyj zoomu, aby powiększyć. Po tym, jak obiekt dobrze wkomponuje się w kadr, ustaw ostrość i zrób zdjęcie. Najprawdopodobniej, można zauważyć, że tło staje się bardziej rozmyte.
5
Jeśli w aparacie nie ma trybu fotografowania z priorytetem przysłony, poszukaj w ustawieniach funkcji, które mogą być, w zależności od modelu, „fotografia Portretowa”, „Makro”, itp., Instalując jeden z tych trybów, staraj się maksymalnie zbliżyć się do obiektu, dodatkowo zwiększyć za pomocą zoomu i aparat sam będzie starał się zwiększyć ostrość obiektu, zanika przy tym tło.
logo
Kategoria:
Zdjęcie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.