Jak powtórka zdjęcie

Aparat można łatwo przekształcić w skaner. Oczywiście, domowe urządzenie wielofunkcyjne daje lepszą jakość переснятой zdjęcia. Ale w niektórych przypadkach korzystanie ze skanera nie można. Na przykład, jeśli chcesz skopiować duży format. Ponadto, aparat wykonuje się szybciej niż działa skaner.

Jak powtórka zdjęcie

Trzeba

  • aparat,
  • lampa błyskowa,
  • statyw.

Instrukcja

1
Umieść zdjęcie na podłodze lub na innej płaskiej powierzchni w dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Oryginał należy umieścić w taki sposób, aby z aparatem można нависнуть ściśle nad nim w celu uniknięcia zniekształceń. Metoda ta najlepiej nadaje się do matowych, a nie kolorowych obrazów. Oświetlenie najlepiej jednolite. Zająć taką pozycję, aby twój cień nie padł na pochodzącego dokument.
2
Ustawić ręcznie balans bieli. Pozwoli to na bardziej dokładne odwzorowanie kolorów zdjęcia. A jeśli переснимаете całą serię, to wybawi od dużej ilości pracy do przetwarzania odebranych plików.
3
Użyj zoomu, aby optymalnie wykadrować obraz. To też pozwoli uniknąć dodatkowej obróbki kopię zdjęcia. Kliknij przycisk „start” i zrobić kilka zdjęć, zmieniając odległość i kąt nachylenia.
4
Weź zewnętrzną lampę błyskową do dubla karty z błyszczącą powierzchnią. Skieruj lampę na sufit, a aparat ułóż ściśle nad oryginałem. Jeśli masz dwie zewnętrzne lampy, można skierować światło na переснимаемую zdjęcie z dwóch stron pod kątem ostrym. W tym przypadku też nie będzie odblasków.
5
Umieść aparat na statywie pod kątem ostrym do błyszczącego zdjęcia, tylko jeśli masz wbudowana lampa błyskowa. Po zrobieniu taktuje otrzymany plik w dowolnym фоторедакторе do usunięcia powstałych błędów. Popraw perspektywiczne zniekształcenia, przytnij obraz, aby na nim nie było nic więcej, poprawić ostrość i ustawienia ekspozycji.
6
Spróbuj w inny sposób przy пересъемке małych zdjęć. Dla niego też wymaga dobrego oświetlenia. Wybierz w aparacie funkcję „makro” i zrobić zdjęcie z maksymalnie bliskiej odległości. Jeżeli oświetlenie jest niewystarczające, a kopiowany oryginał wisi na ścianie, użyj statywu i ręczne ustawienia urządzenia, które pozwolą zrobić dobrej jakości zdjęcie w danych warunkach.
Porada
Wyższą jakość obrazu uzyskuje się na skanerze. Aparat daje rozdzielczości 72 piksele na cal, a skaner – 300-2400 pikseli.

logo
Kategoria:
Zdjęcie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.