Jak wyciąć głowę w Photoshop

Bardzo często podczas przygotowań do świąt i wydarzeń, tworzenia ciekawych kart okolicznościowych i kalendarzy, komiksów zdjęć i kolaży dla przyjaciół i znajomych trzeba na komputerze po obrysie wyciąć twarz człowieka z oryginalnego zdjęcia. Pomoże w tym program Adobe Photoshop, który pozwala kilkoma kliknięciami myszy oddzielić odpowiednią część obrazu od reszty.

Jak wyciąć głowę w Photoshop

Trzeba

  • Program Adobe Photoshop, obraz, który chcesz edytować.

Instrukcja

1
Uruchom program Adobe Photoshop. Otwórz obraz, który chcesz edytować: File-Open.
2
W prawym dolnym rogu pojawi się zakładka Layers –”warstwy”, wyświetlające wszystkie działania z tą warstwą. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy kliknij na nazwie warstwy i w wyświetlonym menu wybierz polecenie Duplicate Layer – „duplikat warstwy”, wpisz odpowiednią nazwę i kliknij OK. To pozwoli nie zepsuć oryginalny obraz podczas pracy. Jeśli nie chcesz tworzyć oddzielne warstwy, to lewym przyciskiem myszy kliknij dwa razy na nazwie warstwy – jak zdejmiesz ochronę z niego, oznaczony małym замочком.
3
Następny krok – bezpośrednia praca z obrazem. Po prawej stronie w pasku narzędzi wybierz narzędzie różdżka (Magic Wand Tool), oznaczony podobnym symbolem, bądź naciśnij przycisk z klawiatury angielskiej literę W.
4
Kliknij ikonę na tym miejscu, które należy usunąć ze zdjęcia. W tym przypadku – jasny podkład część zdjęcia w pobliżu głowy. Dedykowany do usuwania fragment będzie zakreśloną linią przerywaną. Jeśli program poprawnie rozpoznaje strefę, którą chcesz usunąć i naciśnij Delete.
5
Dokładnie tak samo usuń resztę z drugiej strony głowy.
6
Jeśli trzeba zostawić na zdjęciu tylko głowę i szyję, usuwając część odzieży, trzeba tak samo kliknięcie tego narzędzia i na ubraniu osoby na zdjęciu.
7
Jeśli tak się stało, że linia przerywana zajęła część twarzy, w górnej części programu na pasku narzędzi znajduje się przycisk, który pozwala przesunąć zaznaczenie – Subtract from selection, oznaczony lub symbolem minus w pobliżu narzędzia różdżka”, albo podwójnym kwadratem, a biały powinien być na górze. Aby powrócić do opcji wyboru wejścia, aby usunąć, naciśnij zwykły kwadrat lub owal na tym samym pasku narzędzi i zaznacz obszar do usunięcia.
8
Pozostałe niepotrzebnych części obrazu skasuj narzędzie Eraser Tool – „gumka”.
logo
Kategoria:
Zdjęcie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.