Jak ustawić hasło na folder

Aby zabezpieczyć informacje przechowywane na dysku twardym lub USB, należy ustawić hasło na określone pliki lub foldery. Niestety, narzędzia systemu operacyjnego Windows nie pozwalają wykonywać tę ważną procedurę.

Jak ustawić hasło na folder

Trzeba

  • – My Lockbox;
  • – WinRar.

Instrukcja

1
Pobierz narzędzie My Lockbox. Aby to zrobić, przejdź na stronę http://www.newsoftwares.net/folderlock/ i naciśnij przycisk Free Download. Zainstaluj oprogramowanie, postępując zgodnie z открывшемуся szczegółowego menu. Po zakończeniu instalacji komponentów narzędzia pojawi się nowe okno.
2
Wpisz w pierwsze dwa pola to samo hasło. Wprowadź słowo lub zdanie, które będą stanowić podpowiedź do hasła. Nie zaniedbuj tej funkcji. Dość często użytkownicy zapominają o ważnych haseł. Kilka razy naciśnij przycisk Next, aby zakończyć instalację programu.
3
Uruchom program i wpisz hasło. Wybierz folder, do którego dostęp należy zamknąć. Naciśnij przycisk Lock. W podobny sposób ustawić obronę na pozostałe foldery.
4
Aby uzyskać dostęp do swoich plików ponownie otwórz program i wprowadź hasło. Wybierz żądany katalog ich listy. Wszystkie zmiany należy wprowadzać właśnie przez program My Lockbox, bo standardowy eksplorator Windows nie będzie wyświetlać ukryte katalogi.
5
Jeśli chcesz wyłączyć ochronę dla jakiegoś folderu, zaznacz je w oknie programu, a następnie kliknij przycisk Unlock. Wprowadź hasło i kliknij przycisk Ok.
6
Jeśli nie chcesz ukryć foldery i wolisz mieć możliwość otwarcia ich zawartość praktycznie na każdym komputerze, należy użyć programu WinRar. Z jej pomocą utworzyć archiwum z opcją „Bez kompresji”. Ustaw hasło do tego archiwum, wypełniając odpowiednie pola.
7
To pozwoli ci przenosić pliki na USB i pracować z nimi przy pomocy dowolnego komputera PC, na którym zainstalowany jest archiwizator WinRar (WinZip).
Należy zwrócić uwagę
Program My Lockbox nie jest przeznaczony do ochrony tych folderów, w których znajdują się pliki robocze gier lub narzędzi.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.