Jak szyć skórę

Szycie skóry skomplikowany proces. Do pracy potrzebne są: sama skóra, lniana składowa nici (parafinowy), poliester lub dakronu, igła, odpowiednia do nici, nóż. A w pracy ze skórą najważniejsze to wybór sheila – ważna jest jego forma, która będzie kluczem do pięknego i poprawnego spoiny.

Jak szyć skórę

Pierwsze co musisz zrobić – to wybrać skórę do szycia. Ona może być prasowana lub jednoczęściowa. Wytłaczana skóra jest ulotne, dlatego warto zdecydować się na spójny.

Szyło. Wybierz szydło kształcie rombu w miejscu, aby ono повторяло przekrój igły do szycia. Nóż musi być ostry, aby w skórę było łatwo, w tym włókna skóry należy rozsuwać, a nie złamać. Można wykonać szydło samodzielnie z cienkim śrubokrętem, najlepiej produkcji rosyjskiej. W razie potrzeby można ostrzyć nóż pilnikiem średniej ziarnistości, korzystając z imadłem. Pożądane jest, aby zakończyć procedurę ostrzenia drobnym pilnikiem, aby ściany szyła stały się gładkie.

Ciąć skórę wygodne обувным nożem, ale można zrobić porządne kawałki i klerykalni.

Aby nauczyć się poprawnie szyć skórę, trzeba uzbroić się w cierpliwość i ogromną chęcią.

Zaznaczyć na skórze otwory niezbędne do прошива, można korzystać z metalową linijkę. Na tym i na innym kostkach skóry od krawędzi w tej samej odległości są wykonane małe nacięcie, odstęp 5 mm. Do tego można korzystać z igłą. Następnie za pomocą noża przebite końcowe otwory. Przy tym, są one rozwijają się w stosunku do osi szwu przyszłości pod kątem około 30-45°. Kąty obrotu tych otworów powinny zgadzać się na tym i na innym kawałku skóry.

Weź igłę z nitką. Weź przygotowane kawałki skóry i złóż je tak, aby otwory pokrywały się. Wątek lepiej złożyć dwa razy, a jego długość licz na trzecią więcej zamierzony długości spoiny.

Прошивайте sam szew. Jeśli zdecydujesz się szyć skórę na maszynie, to rób to nie nożnym napędem, a rękami. Jeśli obawiasz się, że szczegóły produktu zaczną rozprzestrzenia się za szycie, to od tego uchronić ich wstępne klejenie, несильное i lepiej na krawędziach części, aby potem miejsca klejenia okazały się wewnątrz urządzenia.

Zaczynać i kończyć szycie skóry należy закрепочным ściegu. Do tego dodać 4 ściegu, wróć do początku i powtórz oczek na прошитому. Szew nie расползется. Nici z obu stron spoiny wiążą się węzłem, прижигаются i przywierają do skóry, przy tym są one приклеятся.

Cierpliwość, dokładność i u ciebie wszystko się uda!

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.