Jak czyścić skórę wokół oczu

Skóra wokół oczu jest szczególnie wrażliwa, więc i opieka nad nim wymaga większej uwagi. Oczyścić ten obszar twarzy z różnego rodzaju zanieczyszczeń, jak można przy pomocy nowoczesnych środków powszechnie dostępnych na półkach sklepowych, jak i przy użyciu sprawdzonych ludowe przepisy i porady.

Jak czyścić skórę wokół oczu

Trzeba

  • – kwiaty bławatka;
  • – fermentacji mlecznych produkt;
  • – sok z cytryny;
  • – żółtko;
  • – produkty mleczne, śmietana;
  • – koniak;
  • – woda;
  • – olej roślinny.

Instrukcja

1
Doskonałym środkiem do oczyszczania skóry wokół oczu jest napar z wasilkow. Do jego przygotowania 1 łyżkę kwiatów zalać szklanką stromy wrzącej wody. Otrzymany napar należy przykryć szczelną pokrywką i pozostawić na 30-40 minut. Następnie dodaj roztwór 1 łyżka oleju migdałowego i dobrze wymieszać. Skórę wokół oczu należy czyścić wacikiem zwilżonym w infuzji. Narzędzie należy przechowywać w lodówce. Przed użyciem należy wstrząsnąć.
2
Oczyścić skórę wokół oczu można także za pomocą dowolnego produktu fermentacji mleka (kefiru, ряженка). Do tego podgrzać narzędzie do temperatury 30-40 stopni i nasączyć nim wacik. Miękki masując usuń zanieczyszczenia ze skóry. Następnie umyj twarz zimną wodą. Procedura ta pomaga nie tylko oczyścić skórę, ale i wypełni ją w składniki odżywcze, które znajdują się w produktach mlecznych.
3
Nie mniej skutecznie oczyszcza skórę wokół oczu i krem na bazie mleka, śmietany. Do jego przygotowania potrzebne: 1 szklanka mleka, śmietany, 3 łyżki soku z cytryny, 1 łyżka koniaku i 1 żółtko. Dane składniki dobrze wymieszać, aż do uzyskania jednorodnej konsystencji. Posmarować delikatnie oczyść skórę wokół oczu 1-2 razy dziennie. Już po tygodniu poczujesz widoczny rezultat. Skóra będzie wyglądać młodziej i zyska zdrowy kolor. Narzędzie należy przechowywać w chłodni nie dłużej niż trzy dni.
4
Bardzo często zamiast nowoczesnych środków do oczyszczania skóry wokół oczu wykorzystują różne oleje roślinne. Tak więc, na przykład, oliwa z oliwek – doskonale regeneruje i odżywia, brzoskwini – ujędrnia, migdałów – nawilża i doskonale nadaje się do każdego rodzaju skóry. Zwilż wacik (tampon) w tym narzędziu i delikatnie wmasować usunąć zanieczyszczenia z twarzy.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *