Jak wyrównać skórę

Nierówności na skórze twarzy lub ciała pojawiają się na skutek mechanicznych urazów, trądzik, oparzenia. Wyrównać powierzchnię skóry, jak można w warunkach domowych, jak i w salonach kosmetycznych. Ale warto zauważyć: efekt zabiegów przeprowadzonych w salonie o wiele bardziej widoczne niż w domu. Powód jest oczywisty – wielu profesjonalnych środków nie można kupić w zwykłych sklepach. Ale jeśli chcesz, możesz osiągnąć dobry wynik i samodzielnie, wykorzystując ogólnodostępne kosmetyki.

Jak wyrównać skórę

Instrukcja

1
Jeśli masz rozszerzone pory, to trzeba je nie tylko oczyścić, ale i zwężać. Aby to zrobić, użyj żele do mycia głębokiego oczyszczania. Przemyć zimną wodą lub wytrzeć twarz kostką lodu. Niech skórze do wyschnięcia. Następnie należy tonikiem i nałożyć krem dla problematycznej skóry, zwęża pory i zapobiega powstawaniu tłustego połysku.
2
Użyj zarośla. Wskazane jest, aby wybrać z chłodzącym efektem, mentol pobudza dopływ krwi do skóry i poprawia procesy metaboliczne. Oczyścić skórę najlepiej wieczorem, w przeciwnym razie mogą pojawić się zaczerwienienia, które tak nie w porę przed wyjściem na ulicę.
3
Różne rodzaje gliny dobrze wyrównują skórę i ściągająco, porów, przy czym nasycić ją w składniki odżywcze. Zrób maskę z glinki kilka razy w tygodniu.
4
Można stosować sól i sodę zamiast zarośla. Zwilż twarz i delikatnie wmasuj szczyptę soli lub sody oczyszczonej. Sól jest potrzebna bardzo drobnego mielenia, duża może uszkodzić skórę. To nie tylko oczyścić pory, ale i usunie martwe cząstki skóry.
5
Z bardziej profesjonalnych środków można kupić микродермобразию. Zawiera ona sparing kwasu, a w niektórych przypadkach i złuszczające cząsteczki. Nakładać trzeba ją dwa razy w tygodniu. Można używać jesienią i wczesną wiosną, kiedy słońce mniej aktywnie, ale na ulicy nie jest zimno. Stosowanie w okresie, gdy słońce jest aktywne (lato i wiosna) nie jest zalecane, ponieważ mogą pojawić się ciemne plamy na skórze.
6
W wyborze środków pierwszeństwo tym, że zawierają ekstrakty owocowe i kwasu, najlepiej owoców cytrusowych.
7
Jeśli wszystkie domowe zabiegi nie pomogą, skontaktuj się z salon kosmetyczny. Z uwzględnieniem cech skóry będą dobrane optymalne metody szlifowania, zarówno mechaniczne, jak i bardziej agresywne – kwaśne.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.